Sugėrovo prievartautojai nuosprendžio neišgirdo | kl.lt

SUGĖROVO PRIEVARTAUTOJAI NUOSPRENDŽIO NEIŠGIRDO

  • 5

Kauno apylinkės teismo nuosprendžio šokiruojančioje byloje – dėl seksualinio sugėrovo prievartavimo, kurį planuotą paskelbti praėjusią savaitę, neišgirdo nė vienas iš kaltinamųjų šiuo nusikaltimu, prieš tai su auka viename Partizanų gatvės bute gėręs degtinę.

Žūtis gaisre

Buto, kuriame visa tai įvyko, šeimininkas už devynių mėnesių po šio išpuolio – šių metų kovo 11-osios vakarą žuvo gaisre. O į šį Partizanų gatvės butą išprievartautąjį atsivedęs verslininkas iš Biržų kol kas atsipirko tik baime dėl savo likimo. Šių trijų viengungių, susipažinusių internete – tam tikros seksualinės pakraipos vyrams skirtoje svetainėje, bylą nagrinėjęs teisėjas Alvydas Rimkevičius, atėjus laikui skelbti nuosprendį, netikėtai atnaujino įrodymų tyrimą.

Kokių klausimų, išėjus rašyti nuosprendį šioje šokiruojančioje byloje, kilo teisėjui, neaišku. Nes ji nagrinėta už uždarų durų. Ir susidūrė su kliūtimis jau iš pat pradžių – susirinkus į pirmąjį posėdį visi proceso dalyviai išreiškė norą turėti advokatus. O šiuos radus, prasidėjo karantinas, kurio vienas iš kaltinamųjų jau nesulaukė. Vyriausias šio proceso dalyvis – 52-ejų Alvydas Rucevičius buvo rastas apdegęs ir be gyvybės ženklų savo buto tualete. Oficiali šio gaisro viename Partizanų gatvės penkiaaukštyje priežastis – be priežiūros palikta įjungta elektrinė viryklė.

Bandė iššokti per langą

Būtent šiame bute pernai, liepos 21-ąją, ir įvyko į jau minėtą Kauno apylinkės teisme įstrigusią bylą sugulę įvykiai.

40-metis nukentėjusysis atvyko tada čia su 25-erių metų Dainiumi Malakausku. Pastarasis – nevedęs ir turi Biržuose, pirminiais duomenimis, maisto prekių parduotuvę. Kartu su juo tada į svečius pas A.Rucevičių atėjęs 40-metis iš Žaliakalnio – taip pat viengungis, gyvenantis su mama.

Svečiams su išsiskyrusiu buto šeimininku begeriant degtinę, prasidėjo įvykiai, kuriems vėliau pritaikytas Baudžiamojo kodekso straipsnis, numatantis atsakomybę už lytinės aistros tenkinimą prieš aukos valią analiniu, oraliniu ar kitokio fizinio sąlyčio būdu ir panaudojant fizinį smurtą. Už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Anot nukentėjusiojo, sugėrovai liepė jam nusirengti ir klauptis. Jis dar bandė gelbėtis, bet buto durys buvo užrakintos, o raktas paslėptas. Dar buvo langas ir nukentėjusysis teigia buvęs pasiryžęs iššokti iš antrojo aukšto. Bet D.Malakauskas jį pavijęs ir puolęs kumščiais. Anot kaltinamojo akto, buvo penki smūgiai į pilvą ir pečius. O po to, kas įvyko vėliau, nukentėjusiajam leista apsirengti ir atrakintos durys.

Nemanė, kad pasiskųs policijai?

Panašu, kad kaltinamieji seksualiai pasinaudojus sugėrovu nesitikėjo, kad šis kreipsis į policiją.

Iš tikrųjų nukentėjusysis išdrįso tai padaryti tik po šešių valandų, kai grįžęs į namus iš širdagraužio dar labiau prisigėrė. Atėjus į policiją, jam nustatyta virš 3 promilių alkoholio.

Buto, kuriame policijos svečias teigė buvęs išprievartautas, šeimininkas buvo sulaikytas dar tą patį vakarą. Tiksliau – pažadintas iš miegų. Ir pripūtė į alkoholio matuoklį 1,11 promilės.

Po kurio laiko surastas ir trečiasis šios kompanijos dalyvis. Jis pats atvyko kviečiamas iš Biržų pas Kauno teisėsaugininkus. Panašu, kad taip pat nesitikėdamas, kad sugėrovai galėjo jį įduoti.

Vertė kaltę velioniui

Išsiblaiviusio nukentėjusiojo parodymai kitą dieną dėl viso pikto užtvirtinti pas ikiteisminio tyrimo teisėją.

Tą patį jis pasakojo ir teisme. Tuo tarpu D.Malakauskas naudojosi tuo, kad A.Rucevičius žuvo ir vertė visą kaltę velioniui. Esą tai buvo jo sumanymas. Ir, anot D.Malakausko, šis bijojo nepaklusti užstalės šeimininkui.

Atsižvelgiant į tai, kad D.Malakauskas dar neteistas, prokurorė siūlė jam skirti dvejų metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimą, atidedant bausmės vykdymą dvejiems metams. Ir sumažinti nukentėjusiojo prašomą 10 tūkst. eurų moralinį atlygį iki dviejų tūkstančių eurų.

Vėl grįžti prie šios bylos Kauno apylinkės teismas planuoja tik po poros mėnesių, kviesdamas papildomai apklausai policijos pareigūnus, tyrusius šį įvykį „karštais pėdsakais“.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Kaunietis

Vajėzau,pasaulio pabaiga. Amen.

skaitant teiseju teisiny sprendima

galima ytart ,kad ir jie ten tose vaisese dalyvavao arba jiems panasiu budu atsilygino ytariamieji.... nusikalteliai.....

#

Būtų su moterim taip pasielge būtu už grotų keliavę, o psichiniai ligoniai juk nepakaltinami, todėl ir "bausmė" tokia....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS