„Kauno dienos“ studija: ar ir robotų eroje moterims numatytas tarnaičių vaidmuo? | kl.lt

„KAUNO DIENOS“ STUDIJA: AR IR ROBOTŲ EROJE MOTERIMS NUMATYTAS TARNAIČIŲ VAIDMUO?

  • 15

Šiandien „Kauno dienos“ studijoje svečiuojasi Kauno technologijos universiteto profesorė Gerda Žigienė.

G.Žigienė atkreipė dėmesį į pasaulyje dar neregėtą „antrojo pono“ statusą. Juo tapo JAV viceprezidentės Kamalos Harris sutuoktinis, 56-erių teisininkas Doug Emhoff. Šis besikeičiančio pasaulio pavyzdys išprovokavo diskusiją apie lyčių lygybės klausimą šiuolaikinėje visuomenėje. Savotišką diskriminaciją pagal lytį ir socialinį statusą matėme ir ne taip jau seniai vykusiuose Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose.

2019 m. Lietuvoje moterų darbo užmokestis buvo 12,4 proc. mažesnis, nei vyrų. Dirbtinio intelekto valdomi robotai, dirbantys paslaugų sferoje, dažniausiai prabyla moterų balsais, tad diskriminacija persikėlė ir į šiuolaikines technologijas. Pokalbis apie lyčių lygybę su prof. dr. G. Žigiene – „Kauno dienos“ studijoje.

 

 

GALERIJA

  • Gražvydas Muižys <span style=color:red;>(kairėje)</span> ir Gerda Žigienė
  • „Kauno dienos“ studija: ar ir robotų eroje moterims numatytas tarnaičių vaidmuo?
Vilmanto Raupelio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (15)

Anonimas

Kiek dar savaičių kabos tie kvaili bobiški straipsniai ? Atsibodo jų durnus pliurpalus skaityti...

Marta

Jau per daug šiais laikais moterys vyrus laiko po padu kaip vergus, jos nori būti karalienėmis, kad vyras viską po darbo grįžęs kartu dirbtų, pampersus vaikams keistų, nors pati sėdi namuose.Turi padėt bet jei vyras grįžta pavargęs, tu jam valgyt paduok, po to liepk eit kažką daryti. Nori kailinių, brangių kvepalų, žodžiu, visų pirma, dauguma teka ne iš meilės, o tik laukia vyro pinigų.Jri vyras ne verslininkas, tai jis nieko nevertas.Šiais laikais yra tendensija išnaudot vyrus.Kalit pykt, burnot, visaip putot, bet aš parašiau tiesą.Nereikia kito pamint po kojom, o susėst, gražiai tartis.Moterys, nesileiskit, kad jus išnaudotų, bet ir jūs nenorėkite, kad vyras jums tarnautų

laisve lygybė brolybė

arba komunizmo šmėkla keičia pavidalus
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS