Klaipėdoje – S. Drebickaitės tapybos darbų paroda | kl.lt

KLAIPĖDOJE – S. DREBICKAITĖS TAPYBOS DARBŲ PARODA

  • 1

Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje Mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22, Klaipėda, vyks Silvijos Drebickaitės  tapybos parodos „Pėdsakai laike“ atidarymas.

S. Drebickaitė – lietuvių dailininkė monumentalistė ir tapytoja. Žiūrovo akį dailininkės paveikslai patraukia pulsuojančiais spalviniais energingais potėpiais bei emociniais kontrastais. Pagrindinis menininkės įkvėpimo šaltinis – gamta.

„Intensyviai tapau etiudus ir paveikslus, kuriuose praėjau kelią nuo gamtos stebėjimo iki savito meninio įprasminimo: pradžioje tapiau dekoratyvias formas, artimas monumentaliosios dailės stilistikai, vėliau atsirado laisvos individualios improvizacijos. Dabar tapau urbanistinius architektūros paveikslus, augalines abstrakcijas, peizažus, portretus“, – savo kūrybą apibūdina parodos autorė S. Drebickaitė.

„Šiandien mes ją pažįstame kaip portretų, peizažų, natiurmortų tapytoją, kurios vaizduotę žadina natūros formų įvairovė. Intensyviai tapydama paveikslus ji išmoko sutelkti visas jėgas kūrybinės minties raiškai, pasitikėti pirminiu impulsu, kuris visada sklidinas polėkio, fantazijos, vidinio regėjimo. Tai teikia jos peizažams emocionalumo, nepakartojamo žavesio ir įtaigos. Jos sukurti vaizdai yra įspūdingi ir poetiški. Ir svarbiausia – juose slypi paslaptis, kažkas nepasakyta, neatskleista iki galo... Profesionaliai įvaldyta plonasluoksnės tapybos technika, grakštus lengvai bėgančių linijų ritmas ilgėliau sustabdo žvilgsnį, primindamas apie subtilią dailininkės sielą“, – apie dailininkės kūrybą rašė menotyrininkė Nijolė Tumėnienė.

S. Drebickaitė gimė 1957 m. Šiaulių mieste. 1975–1980 m. Lietuvos valstybiniame dailės institute studijavo monumentaliąją tapybą. Kompozicijos žinių įgijo iš Sofijos Veiverytės, tapybos – iš Leopoldo Surgailio, piešimo – iš Kazimiero Morkūno. Baigusi studijas aktyviai įsitraukė į visuomeninių objektų sienų tapybos, mozaikų ir vitražų kūrybinius procesus. Nuo 1983 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Nuo 1972 dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Yra aktyvi Lietuvos ir užsienio tarptautinių plenerų dalyvė.

Paroda vyks iki birželio 13 d.

GALERIJA

  • Klaipėdoje – S. Drebickaitės tapybos darbų paroda
  • Klaipėdoje – S. Drebickaitės tapybos darbų paroda
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Gražu.

Ir talentinga. Jeigu tik ištrūksiu - nubėgsiu pasižiūrėt..Tik aš pykstu. Baisiai. Ant Vilniaus,,kultūrininkų"ir jų ministrų vairuojančių visos mūsų šalies kultūros reikalus. Dėl to, kad (vienas iš pav.) niekam nereikalingo liandzbirbio ar kito pelėsio knygas už valdiškus pinigus krūvom leidžia (Rašytojų sąjungos palaiminimu), o štai tokių darbų albumo nei vieno neišstena. Na gal kokias išprotėjusias instaliacijas ir pademonstruos, bet kam jos žmogui mėgstančiam džiuginantį grožį ir estetiką, reikalingos?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS