Muziejus prisimins Mažosios Lietuvos moteris | kl.lt

MUZIEJUS PRISIMINS MAŽOSIOS LIETUVOS MOTERIS

  • 0

Šeštadienį Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje (Didžioji Vandens g. 2) vyks renginys, skirtas rašytojos Ievos Simonaitytės 125-osioms gimimo metinėms.

Lankytojai 11 val. kviečiami į parodos „Mažosios Lietuvos moterys ir jų kraitis. Audimas, siuvinėjimas, siuvimas“ pristatymą. Parodoje bus eksponuojami 2014–2022 m. muziejaus fondus papildę šišioniškių rankdarbiai, kurie yra ir liaudies meno pavyzdžiai, ir skaudžios Klaipėdos krašto istorijos liudytojai. Gausiai fotografijomis iliustruotuose stenduose – septynios šeimų istorijos, atsakančios į klausimus, kas buvo šios moterys ir koks likimas palietė jų šeimas.

Parodos herojės – žvejų, būrų dukros, vėliau tapusios pasiturinčių ūkininkų žmonomis. Tarp jų – ir lietuvio teisėjo žmona. Laikas, kurį tuo metu teko gyventi, buvo paženklintas nacių, o vėliau ir sovietų įžengimo į Klaipėdos kraštą. Jos kentėjo už tai, kad kalbėjo savo motinų kalba. Buvo tylios ir uždaro būdo... Prisiminimais apie savo šeimų moteris dalysis dr. Helmutas Arnašius, Irena Ungaro, Renata Lukošiūnienė, Helmutas Lotužis. Taip pat dalyvaus eksponatus muziejui perdavę artimieji.

Lietuvininkų kultūros gerbėjai 12 val. muziejuje galės pamatyti pirmą kartą rodomą muziejininkų kartu su Valdu Ramanausku sukurtą filmą „Ievos Simonaitytės būties ženklai Vanaguose“. Dalyvaus evangelikų liuteronų kunigas, Šilutės, Vanagų, Ramučių parapijų klebonas Remigijus Šemeklis ir Vanagų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas Manfrydas Sprogys.

GALERIJA

  • Muziejus prisimins Mažosios Lietuvos moteris
  • Muziejus prisimins Mažosios Lietuvos moteris
  • Muziejus prisimins Mažosios Lietuvos moteris
  • Muziejus prisimins Mažosios Lietuvos moteris
MLIM archyvo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS