Neįprastas renginys Kuršių nerijoje: suliepsnos nendrinės skulptūros | kl.lt

NEĮPRASTAS RENGINYS KURŠIŲ NERIJOJE: SULIEPSNOS NENDRINĖS SKULPTŪROS

  • 4

Visą vasarą lankytojai, stabtelėję Kuršių nerijoje, Gintaro įlankoje galėjo pasigrožėti nendrinėmis skulptūromis. Rugsėjo 22 d., per Rudens lygiadienį, skambant užburiančiai muzikai šios skulptūros atgis ugnies liepsnose.

Ugnies reginį palydės unikalusis, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis su savo TRIO grupe. Atlikėjo koncertas – tai visad kelionė aukštyn mitinio pasaulio medžio šakomis, kurios gidas S. Petreikis – nuoširdus, ekspresyvus ir visad nenuspėjamas.

Šių metų nendrinių skulptūrų tema „Žvaigždynai“. „Žvaigždynų“ kompoziciją kūrė keturi skulptoriai – Egons Perševics iš Liepojos (Latvija), Andrius Sirtautas iš Šilutės (Lietuva), Daumantas Kučas ir Aušra Jasiukevičiūtė iš Vilniaus (Lietuva).

A. Jasiukevičiūtės nuotr.

„Kai pagalvoji apie žvaigždynus, mintyse susiburia jų visas spiečius. Norėjosi daryti didelę abstrakčią struktūrą, kurią padegus būtų labai įspūdingas debesis. Tačiau, apgyvendinti jį Gintaro įlankoje – iššūkis nemenkas ir mes bediskutuodami tarpusavyje, nusprendėme eiti kitu keliu. Kūrėme pasakojimą apie berniuko svajonę užaugus tapti jūrininku ir išplaukti tyrinėti tolimųjų jūrų. Šią mintį pasiūlė Liepojos skulptorius Egons'as, primindamas, kad vandens žmonėms, gyvenantiems prie Baltijos jūros ir Kuršių marių žvaigždės reiškė navigaciją, jų dėka laivai rasdavo kelią grįžti į krantą. Taip man kilo mintis padaryti Kelrodę žvaigždę ir dvi šokančias seseris – Aušrinę ir Vakarinę, kurios pasikeisdamos budi, nuo sutemų ligi aušros ir palydi laivus jų kelionėse. A. Sirtautas pridėjo dangaus „gyventoją“ Delčią, kurios „dylimas“ primena tirpstančią vasarą ir tolstančią svajonę. O D. Kučas „pakvietė“ Gintaro įlankos „žvaigždes“ paukščius, kad jie, sutūpę ant kuolų sudarytų „žvaigždžių spiečių“ vasarai. Taip sukūrėme kompoziciją apie svajonių laivelį, palydimą Delčios, Kelrodės, Aušrinės ir Vakarinės žvaigždžių į tolimą svajonę. Linkėdami pakelti į dangų akis ir pamačius žvaigždes prisiminti savo svajones“, – pasakojo šių metų kompozicijos idėjos autorė A. Jasiukevičiūtė.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Zurnaliugai

Kai rasai straipsni informacinio pobudzio, nepamirsk iki galo darasyti, jog svente vyks Gintaro įlankoje, rugsėjo 22 d. Renginio pradžia 19.30. Nejaugi taip sunku iki galo darbą atlikt?

Klaipėdietis

Tai gal galėjot pridėti daugiau info ir apie renginio laiką, transporto galimybes ir pan.?

tam kiek užterš

Tu geriau žiūrėk kiek tu apšiki visko.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS