Palangoje koncertuos populiariausia Turkijos alternatyvios muzikos grupė „Baba Zula“ | kl.lt

PALANGOJE KONCERTUOS POPULIARIAUSIA TURKIJOS ALTERNATYVIOS MUZIKOS GRUPĖ „BABA ZULA“

  • 2

Palangoje klausytojų laukia netikėtumas – atvyksta neįprasta, bet Europoje populiari muzikos grupė iš Turkijos „Baba Zula“. Jos muzikantai šį penktadienį 20 val. „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35) stebins unikaliu skambesiu.

Tai Stambulo psichodelinis garsas, rytietiškas šio miesto rokenrolas, įkvėptas 7-ojo dešimtmečio roko epochos. Šamaniškus ritualus primenantys „Baba Zula“ pasirodymai kuria tikrą garsų ir vaizdo šventę.

Grupėje „Baba Zula“ muzikuoja jos įkūrėjas Mehmetas Leventas Akmanas (šaukštai, perkusija, mašinos, žaislai, būgnas, gongas), Osmanas Muratas Ertelis (sazas ir baglama, gitara, perkusija, vokalas, elektroniniai instrumentai), Umitas Adakale (darbuka, perkusija) ir Periklis Tsoukalas (elektrinis ūdas, vokalas, sintezatorius).

„Baba Zula“ kūryba, nepaisant garsų įvairovės, perteikiančios sufijų-islamo tradicijas, Turkijos čigonų ir turkų muzikos šaknų skambesį, dažnai apibūdinama oriental dub terminu. Prie to nemažai prisidėjo bendradarbiavimas su daug magijos į dub muziką įnešusiu prodiuseriu Madu Professoru, dirbusiu su tokiomis grupėmis kaip „Massive Attack“, Lee Perry ir kitais.

Grupė susibūrė 1996 m. Stambule, o plačiau apie ją pasklisti žiniai tarptautiniu mastu padėjo 2005 m. pasirodęs „Auksinį lokį“ pelnęs dokumentinis Fatiho Akino filmas „Crossing the Bridge“, kuriame išsamiai apžvelgiama Stambulo šiuolaikinės ir avangardo muzikos scena. Nuo 2003 m. „Baba Zula“ albumai prestižiniuose Turkijos muzikos žurnaluose nuolat patekdavo į populiariausiųjų penketukus, o didžiausiuose turkų „Billboard“ apdovanojimuose pelnė geriausių instrumentinių įrašų vardą, buvo įvertinti už filmo „Dondurmam Gaymak“ garso takelį bei muziką kinui ir teatrui.

„Baba Zula“ pavadinimas reiškia „labai didelę paslaptį“ ir gali būti siejamas su Amerikos indėnų Dakotos mitologijos Vakan Tanka – Didžiąja Dvasia. Turkų kalba Baba reiškia „tėvas“ arba „didelis dalykas“, o Zula – „paslaptį“. Tad koncerto rengėjai kviečia atskleisti dideles Stambulo paslaptis kartu su „Baba Zula“: „Bus daug simbolių, spalvų, judėjimo ir šaknų pajautimo.“

Gairės: Baba Zula, Ramybė
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

tam Onanistui

Pats tu šlamštas ir rašyti nemoki lietuviškai

Anonimas

Visas muzikinis slamstas i ta Palanga suvazioja vasara. Rimti koncertuoja uz rimtus pinigus ir ne Palangoje popigiai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS