Palangos „Ramybėje“ – trys išskirtiniai koncertai | kl.lt

PALANGOS „RAMYBĖJE“ – TRYS IŠSKIRTINIAI KONCERTAI

  • 0

Tris dienas iš eilės – rugpjūčio 12, 13 ir 14-ąją Palangos „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35) kviečia į išskirtinius įvairių muzikos stilių koncertus – nuo džiazo iki soulo, nuo fado iki funko.

Trio iš Austrijos

Šįvakar koncertuos Harry'o Sokalo trio iš Austrijos – saksofonininkas H.Sokalas, kontrabosininkas Heiri Känzigas ir būgnininkas Martinas Valihora.

25 metus H.Sokalas bendradarbiavo su ryškiausiu džiazo ir improvizacinės muzikos žvaigždynu. Artas Farmeris, Joe Zawinulas, Artas Blakey, Carloso Bley bigbendas, Vienos „Art Ochestra“, Deivas Holandas ir daugelis kitų vardų byloja patys.

„Ką begročiau – beebopą, improvizacinę muziką, soulą ar fanką, su savo projektais ar kaip kviestinis atlikėjas, džiazo šaknys, gilumoje slypinčios melodijos yra svarbiausia. Esu priklausomas nuo muzikos – man svarbu išreikšti save muzikoje, kartais nustebinti save patį ir pakviesti klausytojus į šias keliones“, – taip save apibūdino saksofonininkas.

Portugalijos balsas

Šeštadienį „Ramybėje“ skambės charizmatiškiausias Portugalijos balsas – Viviane, grojanti dar ir fleita. Jai portugališkąja gitara pritars Tó Viegas, gitara – João Vitorino, klavišiniais – Filipe'ė Valentimas.

„Mano muzika neturi sienų. Čia tradicija žengia greta su modernumu, kur fado, prancūzų šansonas, džiazas, bosanova ar Lotynų Amerikos muzika, įvilkta į populiariosios muzikos manierą, yra elegantiška ir ištobulinta“, – teigė Viviane.

Su kiekvienu žodžiu, kiekviena melodija ši dainininkė vis labiau pakeri publiką. Klausydamasi Viviane ji supranta, kodėl ši atlikėja tituluojama charizmatiškiausiu Portugalijos balsu. Jos dainos – tarsi mažytės istorijos, talpinančios visiems pažįstamus jausmus, situacijas bei išsiliejančios unikaliu skambesiu.

Unikalieji „Mystical Plants“

Sekmadienį „Ramybėje“ koncertuos grupė iš Vengrijos „Mystical Plants“ – funko stilių jie derina su neo-soulu ir elektro-džiazo ritmais, išgaudama ir atpažįstamą, ir unikalų garsą. Pasiklausius bent vienos šios grupės dainos, susižavima jos muzika.

Jau 16 metų gyvuojanti grupė nenustoja stebinti savo kūriniais ir paskatina vis daugiau klausytojų pamėgti šio stiliaus muziką. Grupę įkūrė du talentingi atlikėjai – bosistas, kompozitorius ir prodiuseris Béla Balázsas ir gitaristas Istvánas Munkácsi, kurie kūrė ir grojo muziką, jungiančią modernųjį džiazą ir funką. Jau pirmasis jų išleistas albumas „Use your head“ pelnė didelį susidomėjimą šia grupe. Vėliau prie jų prisijungė vokalistas, pasižymintis nepaprastu balsu – Bryantas Goodmanas. Pasirodžius antrajam albumui, grupę papildė dar du muzikantai – būgnininkas Robertas Ratkai ir klavišiniais grojantis Peteris Nagy. Galutinai susiformavusi grupė „Mystical Plants“ pradėjo koncertuoti gyvai ir labai greitai išpopuliarėjo, o jų dainos tapo radijo eterio hitais bei sulaukė daugybės gerbėjų.

Koncertų pradžia – 20 val.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS