Paskelbti konkurso „MCC Palanga 2020“ laureatai | kl.lt

PASKELBTI KONKURSO „MCC PALANGA 2020“ LAUREATAI

  • 0

Paaiškėjo pirmą kartą rengiamo naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinio konkurso „MCC Palanga 2020“ laimėtojai ir paskatinamųjų premijų laureatai. Premijos kūrėjus pasieks dar šiemet, o gruodžio viduryje planuotas baigiamasis konkurso koncertas, kūrinių-finalininkų premjera bei įrašai dėl karantino ribojamų perkelti į kitų metų pavasarį.

Dalyvių nestigo

Konkursas „MCC Palanga“ 2020-aisiais surengtas neatsitiktinai. Jis – tarsi įžanga į visai mūsų šaliai svarbius ateinančius metus – 2021-ųjų kovo 30 dieną sukaks 100 metų, kai Palangos kurortas ir dalis Latvijai priklausiusio Baltijos pajūrio ruožo buvo grąžinti Lietuvai. Todėl ir konkursui pateiktos kompozicijos paskirtos Palangai, jos istorijoms, padavimams ir legendoms.

Pasak „MCC Palanga 2020“ pateiktus kūrinius vertinusio Lietuvos atstovo, kompozitoriaus Kazio Daugėlos, sveikintina konkursu propaguojama iniciatyva – paskatinti Lietuvos kompozitorius kurti naujus kūrinius pučiamųjų instrumentų orkestrams, kuriems vis dar trūksta profesionalaus ir kokybiško lietuviško repertuaro: „Nors dėl koronaviruso pandemijos pasikeitė kultūrinis gyvenimas, šis konkursas buvo stiprus, nes nestigo kompozitorių, atsakingai įsigilinusių į konkurso temą ir aukštus kokybinius reikalavimus. Labai džiugina ir naujų autorių atsiradimas”, – kalbėjo K.Daugėla.

Komisijos nario teigimu, kūriniai vertinti atsižvelgiant į jų meninę vertę, tinkamą instrumentų galimybių panaudojimą, originalumą, inovatyvumą, kūrybiškumą ir orkestruotės meistriškumą.

Išrinko laimėtojus

Tarptautinės vertinimo komisijos sprendimu konkurso A kategorijoje laimėtoju pripažintas kompozitoriaus Rimvydo Stanaičio kūrinys „Vaidilutės šokis“. Autoriui atiteks laimėtojo sertifikatas ir 500 eurų piniginė premija. 300 eurų paskatinamoji premija A kategorijoje paskirta Rapolui Šileikiui už kūrinį „Milžino Naglio kelionė“.

B kategorijoje geriausia išrinkta Tado Zakarausko kompozicija „Gintaro rūmai“. Kūrėjui paskirta 1 000 eurų premija.

C kategorijoje laimėtoju pripažintas Mikas Karosas ir jo kompozicija „Mylėti karžygį“, atnešusi autoriui 1 500 eurų premiją. M.Karosas taip pat pelnė perspektyviausio jaunojo kompozitoriaus titulą ir 300 eurų premiją.

C kategorijos paskatinamoji 300 eurų premija atiteko Andriui Šiuriui už kūrinį „Jos sapnai tylėt įpratę“.

Aukščiausioje, D kategorijoje, triumfavo kompozitorius Linas Rupšlaukis. Jo kūrinys „Tiltai“ pripažintas geriausiu ir apdovanotas 2 000 eurų premija.

Specialus įvertinimas

Specialus įvertinimas ir paskatinamoji 600 eurų premija D kategorijoje atiteko kompozitoriui Jonui Tamulioniui už kūrinį „Trys vizijos ant Naglio kalno“.

Komentuodamas šį komisijos sprendimą, jai pirmininkavęs tarptautinį pripažinimą pelnęs kompozitorius ir dirigentas, leidyklos „De haske“ įkūrėjas Janas de Haanas iš Nyderlandų sakė, jog J.Tamulionio kompozicija yra aukštos kokybės, o tai, kad šis darbas netapo D kategorijos laimėtoju, susiję su kūrinio instrumentuotės trūkumais.

„Ši kompozicija – vertingas turtas pučiamųjų orkestro repertuarui, tačiau rekomenduojame peržiūrėti instrumentuotę, kad kūrinys būtų atliekamas“, – sakė J. de Haanas.

Aukšto lygio

Konkursui „MCC Palanga 2020“ buvo pateikta 12 paraiškų. J. De Haanas tikino esąs nustebintas lietuvių kompozitorių aktyvumo, darbų kokybės ir susidomėjimo pučiamųjų muzikos žanru.

Jam antrino kitas komisijos narys, šveicarų kompozitorius Oliveris Waespi, konkursą pavadinęs sėkmingu: „Nepaisant to, kad konkursas vyko šiais sunkiais pandemijos metais, mes ne tik gavome keletą nepaprastai aukšto lygio pučiamųjų orkestrui skirtų kūrinių. Kai kuriuose kūriniuose ypatingai atsiskleidė kompozitorių kūrybiškumas ir asmenybės.“

O.Waespi žodžiais, ateityje kompozitoriams, norintiems kurti pučiamųjų instrumentų orkestrams, būtų naudinga dar geriau susipažinti su šios muzikos orkestravimu ir ypatingu skambesiu.

„Stebėdamas sparčiai augantį pučiamųjų orkestrų judėjimą Lietuvoje, tikiu, kad kitais metais sulauksime dar daugiau įdomios šio žanro muzikos iš Lietuvos“, – sakė O.Waespi.

Konkurso organizatorius – VšĮ „Palangos orkestras“. Konkursą „MCC Palanga“ finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Palangos miesto savivaldybė.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS