„Si:said“ galerijoje – Duonio „Darželis“ | kl.lt

„SI:SAID“ GALERIJOJE – DUONIO „DARŽELIS“

  • 0

Penktadienį 18 val. uostamiesčio galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18) atidaroma Donato Jankausko (Duonio) personalinė paroda „Darželis“.

D.Jankauskas (Duonis) kūryboje lieka ištikimas primityvumo, primatų paieškai. „Galima sakyti, kad radikaliai sukarikatūrintas darvinistinis postulatas, jog žmogus kilęs iš beždžionės, liko esminiu, pagrindiniu Duonio teminiu leitmotyvu visą kūrybinį kelią, – yra pastebėjęs menotyrininkas Kęstutis Šapoka. – Tik Duonis, parodijuodamas šį pozityvistinį „postulatą“, evoliucijos eigą pakreipė jei ne atgal, tai bent keistais zigzagais. Šiame „evoliucijos modelyje“ pirmykščio žmogaus pasaulis gali gyvuoti lygia greta su civilizuoto žmogaus pasauliu. Ir nė vienas „vertybiškai“ nėra pranašesnis.“

Menininkas kuria masyvias, zoomorfines skulptūras, pasitelkdamas savitą humorą, monumentalumą, formų ir medžiagų dinamiką, platų ikonografinių ir ikonologinių reikšmių spektrą. Pastarojoje parodoje menininkas ironiškai kalba apie didaktiką, kurioje tarsi atrakcionuose sukasi vizijų ir realybės socialiniai konstravimo modeliai ir mechanizmai.

D.Jankauskas (Duonis) (gim. 1968) Vilniaus dailės akademijoje 1994-aisiais baigė skulptūros studijas. Nuo 1990-ųjų aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir svetur. Nuo 1994-ųjų yra grupės „DDD“ narys. Kuria skulptūras, videomeną, instaliacijas, lėles teatrui, rengia menines akcijas, organizavo gatvės meno festivalius Telšiuose („Gatvės meno projektas“ 1997 m., „Skelbimai“ 1998 m., „Apie kultūrą“ 1999 m., „Ženklai mieste“ 2000 m.). Gyvena ir kuria Vilniuje.

Ekspozicija veiks iki lapkričio 9 d. Parodą iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė.

Galerijos darbo laikas: III–V 16–18 val. arba iš anksto susitarus.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS