V. Legakis: ar esame chaoso, ar meilės tarnai – mūsų pasirinkimas | kl.lt

V. LEGAKIS: AR ESAME CHAOSO, AR MEILĖS TARNAI – MŪSŲ PASIRINKIMAS

Šokio teatre „Aura“ – vėl naujas veidas. Teatro trupė patikėta graikų choreografui Vangeliui Legakiui, gyvenančiam ir kuriančiam Honkonge. Rytų kultūrų patirtys persikėlė ir į kūrybinį procesą. Jau šį savaitgalį žiūrovų laukia šokio spektaklio „Laikini šešėliai“premjera. Su vienintele Lietuvoje tarptautine šokio trupe, kurioje dirba profesionalai iš Lietuvos, Filipinų, Kinijos, JAV, Italijos, Prancūzijos, Rusijos, scenoje demonstruojantys aukščiausio lygio meistriškumą, choreografas kvies permąstyti žmogaus ryšį su žmogumi.

– Kas laukia įsigijusių bilietą į premjerą „Laikini šešėliai?

– Bilietas į premjerą – puikus būdas suteikti sau galimybę apgalvoti santykius, kuriuos sukuriame savo gyvenime ar gyvenimuose. Šis pastatymas – pasvarstymas apie santykių versijų galimybes. Kiekvienas sutiktas žmogus mums padaro tam tikrą įtaką ir turi vienokią ar kitokią reikšmę.

Viskam po saule yra priežastis. Kodėl mes sutinkame būtent tuos, o ne kitus žmones? Tai pamokos. Kaip mes elgiamės su tuo santykiu? Juk tai mokykla: mūsų mintims, širdžiai ir sielai.

– Kas buvo tas impulsas, paskatinęs jus kurti choreografiją spektakliui šia tema?

– Sakyčiau, kad ilgametė mano patirtis Azijoje stipriai lėmė mano visą kūrybą ir šio spektaklio choreografiją. Daug metų domiuosi dvasine praktika, meditacija ir sąmoningumo praktika. Meditacija – neatsiejama mano gyvenimo dalis, padedanti tvarkytis ne tik asmeninį gyvenimą, bet veikianti mano kūrybą, šokį, choreografiją.Visa asmeninė patirtis ir skirtingos kultūrinės patirties informacija kaip upeliūkščiai suteka į kūrybą.

Ilgus metus domėjausi kinų kultūra: mokiausia kinų medicinos ir kovos menų. Repeticijų metu naudoju kvėpavimo praktiką iš Chi Gongo filosofijos. Ji atveria naują judėjimo ir vidinių pojūčių perspektyvą. Fizinė žmogaus kūnas, toli gražu dar ne visas žmogus. Tai, kas daro mus unikaliais visatos sutvėrimais, įkvepia gyvybę – yra kur kas daugiau.

Kitas aspektas, suvokimas, kad kiekvienas santykis gali būti išgyventas kaip gydantis.

– Kodėl gi šešėliai laikini?

– Viskas yra laikina, praeina, turi pabaigą. Taigi, net tuomet, kai atsiranda šešėliai, jie taip pat neužsibūna. Bet kokios aplinkybė nėra amžinos. Tiesiog reikia ieškoti ir rasti momentą, kada galėtume viską – aplinkybes, nuoskaudas, žmogų, mintį – tiesiog paleisti.

– Kokius meditacijos ir dvasinės praktikos atvertus dalykus labiausiai vertinate?

– Surasti vidinę ramybę, neturėti jokių baimių gyvenime, išjausti santykius ir nepažeisti vienas kito erdvės – tai ypač vertinu kaip žmogus.

– Ar šios praktikos pakeitė ar įtakojo jūsų santykį su choreografija, šokiu?

– Be abejo, jaučiuosi kūrybingesnis. Žinoma, tai nereiškia, kad neišgyvenu painiavos momentų. Mes visi praeiname panašias akimirkas, tačiau svarbiausia, kaip mes sugebame jas įveikti ir rasti sprendimus.

Visa mano kūryba turi nuorodą į mano asmeninį gyvenimą. Joje atsispindi tiek surinkta informacija iš meditacijos praktikos, chi gong, jogos , tiek mano kaip profesionalo ir žmogaus asmeninės patirtys.

Turiu didžiulį troškimą su kitais dalintis tuo, ką žinau, ką atradau ar patyriau. Kūryba yra terpė, kurioje galiu realizuoti save kaip asmuo, tačiau ne mažiau svarbu sukurti savirealizacijos aplinką kitiems, padėti žmonėms subalansuoti tarpusavio santykius ir suburti bendruomenę.

– Mūsų dabartiniame gyvenime itin daug skubėjimo ir chaoso. Kaip manote, tai aplinkos yra savotiškas force majeure ar mūsų asmeninis pasirinkimas būti chaoso tarnu?

– Kad aplink mus vyksta daugybė dalykų tuo pat metu, tiesa. Tačiau aš įsitikinęs, kad tai mūsų valioje, kur mes sudėsime akcentus. Ar esame chaoso, ar meilės tarnai – mūsų pasirinkimas.

Aplinka daro iš ties didžiulę įtaką mūsų elgesiui. Tačiau tai negali tapti užtvanka, neleidžiančia išlieti meilės. Visame kame, ką mes darome gyvenime, geresnių rezultatų visuomet pasiekiame per meilę, o ne per baimę.

– Kokia matytumėte pagrindines klaidas, kurias darome savo gyvenimuose?

– Nenorėčiau mūsų veiksmų ir apsisprendimų įvardinti klaida. Visi mes mokomės. Mokomės tiek iš gerų, tiek iš blogų darbų. Gyvenimas yra procesas, ir kiekvienas duotas santykis su kitu, su aplinkybėmis, atveria vis kitą aspektą. Tokiu būdu mes augame.

Ką mes valgome ir kaip gyvename – į tai reaguoja mūsų fizinis kūnas. Jei ką nors darome ne taip, jis siunčia mums ženklus. Jei pasirenkame „kenksmingą“ gyvenimo stilių, tai anksčiau ar vėliau atsilieps ir kūnui, ir emocinei bei dvasinei savijautai.

Aš turėjau skaudžią asmeninę patirtį: abu mano pusbroliai mirė nuo piktnaudžiavimo narkotikais ir destruktyvaus gyvenimo būdo.

Taigi, visas gyvenimas – vieni pasirinkimai. Tuo pat metu, kol mes nepaliaujame mokytis iš savo ar kitų patirčių, net jei tai neteisinga, niekas negali būti suvokiamas kaip klaida. Klaida yra nuolat kartoti tą pačią klaidą ir nieko iš nieko nesimokyti.

Spektaklio sukūrimą ir sklaidą remia Lietuvos kultūros taryba.

PREMJERA! Šokio spektaklis LAIKINI ŠEŠĖLIAI (chor. Vangelis Legakis, Graikija)

KLAIPĖDOJE

Kada: Vasario 24 d. 19 val.

Kur: Klaipėdos kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)

KAUNE

Kada: Vasario 25 d. 18 val.

Kur: VDU Didžioji salė ( S. Daukanto g. 28, Kaunas)

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS