Atiduos vienuolika objektų | kl.lt

ATIDUOS VIENUOLIKA OBJEKTŲ

Už buvusius Klaipėdos komisariato pastatus, esančius Jūros gatvėje, uostamiesčio savivaldybė valstybei atiduos vienuolika objektų. Tarp pastarųjų – ir mokyklos, ir aikštelė, ir gyvenamieji pastatai, ir sandėlis.

Objektų, kurie bus atiduodami valstybei už buvusius Klaipėdos komisariato pastatus, esančius Jūros gatvėje, sąrašą miesto taryba patvirtino be didelių diskusijų.

Toks sprendimas reikalingas, kad Vyriausybė pradėtų rengti mainų nutarimo projektą.

Miesto taryba praėjusių metų spalį pritarė buvusių policijos pastatų įveiklinimo koncepcijai, jos įgyvendinimo gairėms bei sutiko perimti valstybei priklausančius nekilnojamojo turto objektus.

Kad miestui būtų perduoti pastatai, kreiptasi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir valstybės įmonę „Turto bankas“.

Pastaroji nurodė, kad objektai numatyti parduoti viešo aukciono būdu, siekiant iš dalies finansuoti naujo uostamiesčio policijos komisariato pastato Kauno gatvėje statybos išlaidas. Pradinė kaina siekė 850 tūkst. eurų.

„Turto bankas“ informavo, kad iš privatizuojamų objektų sąrašo Jūros gatvėje esantys statiniai gali būti išbraukti ir perduoti savivaldybei, jei ji pasiūlys ne mažesnės vertės bei likvidumo turtą.

Uostamiesčio savivaldybė pateikė tokių objektų sąrašą.

Vasario pradžioje Vyriausybės kanceliarijoje vykusio pasitarimo metu atsižvelgta į norą perimti pastatus, kultūrinės bendruomenės iniciatyvą, parengtą pastatų įveiklinimo koncepciją.

Klaipėdos savivaldybė už buvusius komisariato pastatus pasiūlė vienuolika objektų. Vienas jų – buvęs mokyklos pastatas, esantis Uosto g. 22. Atiduoti bus ir trys gyvenamieji namai, stūksantys Liepojos g. 15, Rumpiškės g. 14, Puodžių g. 13. Pirmajam pastatui priklauso ir garažas.

Pritarta ir dispečerinės pastato, stovinčio I.Simonaitytės g. 29A, bei automobilių stovėjimo aikštelės Smiltelės g. 12B atidavimui.

Valstybei perduotas bus ir penki objektai, esantys Perkėlos g. 3. Tarp pastarųjų – buvusi mokykla, sandėlis, tvora, inžineriniai tinklai, aikštelė, vandens rezervuaras.

Savivaldybei priklausančių nekilnojamojo turto objektų, kurie bus perduoti valstybei, įsigijimo vertė siekia beveik 440 tūkst. eurų, o likutinė – 309 tūkst.

Jūros gatvėje esančiame komplekse, kuris į įtrauktas į saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą, nori įsikurti menininkai. Kūrybininkų bendruomenė pati ėmėsi iniciatyvos, kad pastatai būtų perimti.

Skaičiuojama, kad komplekso rekonstrukcija atsieitų apie 10 mln. eurų. Teigiama, statiniai būtų tvarkomi ir įveiklinami, kooperuojant savivaldybės biudžeto, nacionalinių bei tarptautinių fondų, menininkų ir privačių investuotojų lėšas.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Antanas

Durniai vokieciai state ?

Anonimas

to elnio boba dulkinu kol jis darbe:))))

Algis

gaydzio masina stovi

SUSIJUSIOS NAUJIENOS