Atnaujinti kelią uostamiestyje nori kuo greičiau | kl.lt

ATNAUJINTI KELIĄ UOSTAMIESTYJE NORI KUO GREIČIAU

Naikupės gatvė ir Baltijos prospektas bus sujungti nauju keliu. Manoma, kad ši arterija pagerins susisiekimą su įvairiomis įstaigomis. Miesto valdžia nori, kad kelias būtų atnaujintas kuo greičiau – iki lopšelio-darželio „Puriena“ atidarymo.

Ženkliai išaugs srautai

Apie būtinybę atnaujinti ir pratęsti kelią, kuris veda nuo Naikupės gatvės prie Taikos pr. 68 pastato, kuriame įsikūrusi „Gilijos“ pradinė mokykla ir vaikų globos namai „Rytas“, startavus lopšelio-darželio „Puriena“ rekonstrukcijai.

Atkreiptas dėmesys, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigoje po atnaujinimo atsiras du kartus daugiau vietų. Jų skaičius išaugs nuo 200 iki 400. Ženkliai išaugs ir transporto priemonių srautai.

Minėto kelio būklė dabar yra prasta. Jį yra išvagojusios duobės. Tam tikruose ruožuose nėra pėsčiųjų ir dviračių tako. Prie Darbo biržos ir Vydūno gimnazijos takai yra išminti žolėje. Kai kur pėsčiųjų ir dviračių takų danga yra visiškai ištrupėjusi, išardyta medžių šaknų.

Šis kelias baigiasi akligatviu. Tad, siekiant, kad tėvams būtų patogu atvežti vaikus į darželį, nereikėtų apsisukti, apsispręsta jį pratęsti iki Taikos prospekto 66C sklypo šiaurinės ribos. Taip vairuotojai galės tiesiai iš Naikupės gatvės pasiekti Baltijos prospektą.

Darželį atidarys rugsėjį

Uostamiesčio savivaldybė skelbė konkursą, kurio metu paaiškėjo, kas atnaujins ir pratęs minėtą kelią. Nugalėtojas turės parengti ir techninį projektą.

Konkursą laimėjo įmonė „VVARFF“, įsikūrusi Plungėje. Kelią, kuris sujungs Naikupės gatvę ir Baltijos prospektą, bendrovė atnaujins už 363 tūkst. eurų.

Penktadienį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas ir įmonės įmonės „VVARFF“ generalinis direktorius Vilmantas Bučius pasirašė darbų sutartį.

Pagal sutartį kelias turi būti atnaujintas per aštuonis mėnesius nuo šios pasirašymo. Trys mėnesiai numatyti techninio projekto parengimui, likę – darbams. Tačiau S.Budinas prašė, kad kelias būtų atnaujintas kuo greičiau – atnaujinto lopšelio-darželio „Puriena“ atidarymo.

„Įstaiga duris turėtų atverti rugsėjį. Darbai vyksta pagal planą. Atsilikimo nėra. Suprantame, kad visų darbų nespėsite užbaigti iki rugsėjo, bet norėtume, kad tėvai galėtų išvažiuoti į Baltijos prospektą, nes transporto srautai ženkliai išaugs“, – tvirtino direktorius.

Ritmas bus intensyvus

V.Bučius tvirtino, kad įmonė turės dirbti intensyviu tempu. Vadovas atkreipė dėmesį, kad pagal sutartį darbai turėtų būti užbaigti gruodį. Tačiau nei lapkritis, nei gruodis nėra tinkami asfalto dangos klojimui. Tad šie darbai turės būti baigti anksčiau.

„Kiek užtruks techninio projekto parengimas, priklausys ir nuo savivaldybės, kaip bus derinama, pavyks prieiti bendro sprendimo. Pats kelio atnaujinimas turėtų prasidėti birželį. Atsižvelgsime į prašymą, didžiąją dalį darbų baigti iki rugsėjo“, – komentavo vadovas.

Kelias vedantis nuo Naikupės gatvės į Baltijos prospektą bus dviejų juostų. Suplanuota pakeisti jo dangą, įrengti dviračių-pėsčiųjų takus, apšvietimą.

Bus įrengtos trys laikino automobilių stovėjimo aikštelės. Viena ties darželiu, antra – Darbo biržos, trečia – būsimu sakurų parku. Čia galės palikti automobilius tėvai, vedantys vaikus į darželius, į Darbo biržą einantys žmonės.

Numatytos ir inovatyvios priemonės – saulės baterijomis valdoma kompresorinė ir wifi ryšio stotelė, kur bus galima prisipūsti dviračių padangas.

S.Budinas pabrėžė, kad dabar norima sutvarkyti visą infrastruktūrą, kad vėliau nereikėtų grįžti. Antro etapo metu bus šalia Žvejų rūmų rengiamas sakurų parkas. Šiemet numatyta atnaujinti ir šios įstaigos prieigas, kelią vedantį į šią įstaigą.

GALERIJA

  • Atnaujinti kelią uostamiestyje nori kuo greičiau
  • Atnaujinti kelią uostamiestyje nori kuo greičiau
Vytauto Liaudanskio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Monika

O kada bus pratesta Nidos gatve iki Baltijos prospekto?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS