B. Markauskas: biudžetas auga – ko tikėtis kitąmet? | kl.lt

B. MARKAUSKAS: BIUDŽETAS AUGA – KO TIKĖTIS KITĄMET?

  • 1

Vienas svarbiausių darbų, artėjant metų pabaigai, – kitų metų Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto planavimas. Tai itin atsakingas darbas, nuo kurio iš esmės priklausys, kaip mūsų rajonas gyvens visus ateinančius metus. Visi suprantame, kad planuoti – būtina, ko gero, tai darome ir savo asmeninėmis lėšomis. Kas mėnesį gavę atlyginimą, paskirstome jį įvairiausioms reikmėms – mokesčiams, paskoloms, naujam pirkiniui ar bilietams į koncertą. Taip ir su savivaldybės biudžetu. Tik čia reikia planuoti visiems metams į priekį ir, skirstant lėšas, atsižvelgti į visų rajono gyventojų, kurių greit bus apie 70 tūkstančių, poreikius.  

Biudžetas auga, bet didėja ir išlaidos

Dėliodami ateinančių metų biudžetą keliame sau tikslą paskirstyti jį taip, kad naudą pajustų viso rajono gyventojai. O kasmet tos naudos gyventojams – vis daugiau.

2019 m. Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetas nesiekė nei 60 milijonų eurų, tačiau dėl vis augančio rajono ir čia besikuriančių šeimų savivaldybės pajamos kasmet didėja vis sparčiau. Šiemet jos jau perkopė 100 milijonų, o kitąmet ūgtels dar beveik 13 milijonų eurų. Tačiau svarbu nepamiršti, kad nors biudžetas didėja, kartu auga ir išlaidos, todėl „laisvų“ pinigų savivaldybei lieka ne taip ir daug.  

Bronius Markauskas: Biudžetą planuojame taip, kad jo naudą pajustų kuo daugiau rajono gyventojų./ Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. 

Pats paprasčiausias pavyzdys – mokestis už elektrą. Rugpjūtį vien už Gargždų gatvių apšvietimą teko sumokėti 60 tūkstančių eurų. Ir čia tik už vieną mėnesį, ir už vieno miesto gatves, o juk rajone mes turime dar 10 seniūnijų su savo centrais, miesteliais ir kaimais bei maždaug 250 kilometrų apšviestų gatvių.

Elektra būtina ir mokykloms bei darželiams, kultūros centrams, socialinėms ir kitoms įstaigoms, o kur dar šildymas, remontas, sulūžusio baldo ar išdužusio lango pirkimas. Visa tai kainuoja ir yra būtina, kad žmonės gautų būtiniausias paslaugas. Būtent tokioms ūkinėms reikmėms ir išleidžiama didžioji dalis biudžeto.

Tačiau galime pasidžiaugti, kad, augant biudžetui, lieka vis daugiau pinigų, kuriuos galime naudoti investicijoms į rajoną. Pavyzdžiui, per pastaruosius trejus metus lėšos keliams padidėjo net keturis kartus − iki 12 milijonų. Tai leido išasfaltuoti keliasdešimt kilometrų kelių, nutiesti dviračių bei pėsčiųjų takų.

Taip pat Jakuose pastatyta mokykla, pradėtas rekonstruoti Gargždų kultūros centras, dar vienas statomas Endriejave, tvarkomas Gargždų parkas, vakar sėkmės palinkėta investuotojui, kuris jau netrukus pradės projektuoti, o per artimiausius trejus metus pastatys ir visiškai naują mokyklą bei sporto ir kultūros erdves viso Sendvario gyventojams.

Nauji metai, nauji projektai ir sumanymai

Augantis biudžetas leidžia ne tik tęsti pradėtus darbus, bet ir planuoti naujus. Vienas svarbesnių – Gargždų baseinas ir sporto salė. Tikimės jau šių metų pabaigoje turėti sutartį su būsimu rangovu ir, jei mus lydės sėkmė, statybos prasidės kitąmet.

Na, o kalbant apie švietimą, čia svarbiausi nauji darželiai. Rengiamas projektas darželio statybai Gargžduose, kurį lankyti galės per 200 vaikų, dar 150 mažųjų mūsų rajono gyventojų sulauks darželio Mazūriškėse. Jau ieškome projekto rengėjų ir darželiui Dercekliuose. Planuose ir moduliniai pastatai prie Gargžduose ir Priekulėje veikiančių darželių, kurie leis priimti daugiau vaikų.

Plėtra planuojama ir mokyklose. Prie jau esamų pastatų statydami priestatus plėsime klases Priekulėje ir Ketvergiuose, renovacija laukia Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pastato ir sporto aikštyno bei Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, o Plikių Ievos Labutytės pagrindinėje mokykloje ne tik atsiras moduliniai pastatai, kuriuose įsikurs 6 naujos priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupės, bet ir bus rekonstruojamas mokyklos bendrabutis pradinukams. 

Taip pat esame suplanavę plėsti vaikų dienos centrų tinklą rajone, kurie tikrai labai reikalingi rajono šeimoms. Juos planuojame Kretingalėje, Slengiuose ir kitose seniūnijose. Be abejonės, būtina steigti ir grupinio gyvenimo namus, kur negalią turintys žmonės mokosi naujų dalykų, pradeda naują gyvenimo etapą.

Atgimimo sulauks ir Veiviržėnų kultūros centras. Jį planuojama renovuoti per artimiausius porą metų. Atliksime ir istorinio Jokšų tilto per Karaliaus Vilhelmo kanalą kapitalinį remontą. O Sendvario seniūnijoje esame numatę statyti universalią sporto aikštę, kuri galėtų priimti tiek futbolininkus, tiek krepšininkus, tiek ledo ritulio mėgėjus.

Per artimiausius pora metų planuojama renovuoti Veiviržėnų kultūros centrą./ Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. 

Žinoma, dėmesys keliams išliks. Bus didinamas finansavimas kelių su žvyro danga remontui ir atnaujinimui, sodininkų bendrijose esantiems keliams.  Toliau bus investuojama į daugiabučių kiemų remontą ir rajono apšvietimo plėtrą.

Ir tai tik nedidelė dalis darbų, kuriuos planuojame kitąmet. Ne veltui sakoma, kad Klaipėdos rajonas yra geriausia vieta gyventi, – puiki geografinė padėtis, mažiausias nedarbas šalyje, atsakingas požiūris į paslaugas gyventojams. Be abejo, gyventojų skaičiaus augimas džiugina, bet kartu kelia ir iššūkių dėl švietimo, kelių infrastruktūros. Tačiau augantis biudžetas padeda šias problemas spręsti sparčiau ir efektyviau.

Visuomenei jau pristatytas būsimas darželis Gargžduose, kurį lankys apie 200 vaikų.

Duota pradžia Sendvario daugiafunkcio centro projektavimo ir statybos darbams. Po trejų metų čia bus ugdoma apie 800 vaikų.

Per artimiausius porą metų planuojama renovuoti Veiviržėnų kultūros centrą.

GALERIJA

  • Bronius Markauskas: Biudžetą planuojame taip, kad jo naudą pajustų kuo daugiau rajono gyventojų.
  • Duota pradžia Sendvario daugiafunkcio centro projektavimo ir statybos darbams. Po trijų metų čia bus ugdoma apie 800 vaikų.
  • Per artimiausius pora metų planuojama renovuoti Veiviržėnų kultūros centrą.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

biudzetas auga --ko tiketis kitamet ....

vadinasi Markauskai --KITAMET BUS BADAS.....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS