Didžiosioms atliekoms surinkti – dar viena aikštelė | kl.lt

DIDŽIOSIOMS ATLIEKOMS SURINKTI – DAR VIENA AIKŠTELĖ

  • 6

Birželį šalia Dumpių regioninio sąvartyno, Uosių g. 7, pradėjo veikti didžiųjų atliekų apdorojimo aikštelė. Į ją iš viso Klaipėdos regiono suvežami nebereikalingi baldai, durys, langai ir kitos medienos turinčios atliekos, kurios čia specialia technika yra sumalamos, išrūšiuojami metalai, o likusi masė naudojama energijai gauti Klaipėdos kogeneracinėje jėgainėje. Nuo liepos vidurio šioje aikštelėje teikiama ir papildoma paslauga – tiek gyventojai, tiek įmonės čia gali atvežti ir priduoti didžiąsias atliekas.

Paslauga mokama, bet...

Senus baldus ar kitas medienos atliekas iš gyventojų nemokamai priima Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) administruojamos didžiųjų atliekų aikštelės.

Vien Klaipėdos mieste jų yra trys, Klaipėdos rajone – dvi, o likusiose 5 regiono savivaldybėse – po vieną. Tačiau atokesnių miestelių gyventojams iki jų neretai tenka važiuoti dešimtis kilometrų, nes atliekos priimamos tik į tai savivaldybei, kurioje gyventojai yra deklaravę gyvenamąją vietą, priskirtą aikštelę.

O į Dumpiuose esančią naująją didžiųjų atliekų apdorojimo aikštelę gali būti priimamos didžiosios atliekos iš viso Klaipėdos regiono gyventojų ir juridinių asmenų. Tiesa, paslauga yra mokama – 45,38 euro už toną. Pasak atliekų tvarkytojų, su lengvojo automobilio priekaba ar mikroautobusu atvežtų atliekų priėmimas atvežusiajam kainuoja nuo 4 iki 10 eurų.

„Daugeliui gyventojų patogiau ir pigiau yra vežti minėtas atliekas į arčiau jų gyvenamosios vietos esančias priėmimo aikšteles. Be to, į Dumpių aikštelę kviečiame smulkiuosius verslininkus, kurie teikia senų baldų išvežimo paslaugas. Dabar stebime procesą, kad jie bando gudrauti ir senienas veža į mieste esančias didžiųjų atliekų aikšteles. Bet dar kartą primename: aikštelės skirtos gyventojams, o komercinę paslaugą teikiantys asmenys ir firmos turėtų vykti tiesiai į naująją Dumpių aikštelę“, – sakė Ramunė Šličienė, KRATC ekologinės infrastruktūros administravimo skyriaus viršininkė.

Pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus, didžiųjų atliekų negalima palikti prie konteinerių ar kitose vietose. Gyventojai ir verslininkai jas privalo išgabenti į specializuotas aikšteles ar, pagal savivaldybių patvirtintą tvarką, atiduoti atliekų tvarkytojams.

Aikštelė naudinga visiems

Pasak KRATC atstovų, naujoji Dumpių didžiųjų atliekų apdorojimo aikštelė labai svarbi visiems regiono gyventojams tiek ekologiniu, tiek ekonominiu aspektu.

Iki šios vasaros Klaipėdos regione didžiosios atliekos – sofos, sekcijos, baldų komplektai – būdavo vežami ir užkasami sąvartyne, nes be papildomo apdorojimo jų nebuvo leidžiama nei perdirbti, nei sudeginti. Būtent seni baldai, kuriuose apstu degių medžiagų, tapo ne vieno sąvartyno gaisro priežastimi. Pradėjus baldus vežti ir smulkinti naujojoje aikštelėje, į Dumpių sąvartyną kasmet nebepateks virš 13 500 tonų degių atliekų. Beje, tai gera žinia visiems regiono mokesčių mokėtojams.

„Už kiekvieną sąvartyne „palaidojamą“ toną turime mokėti valstybinį atliekų šalinimo mokestį. Šiemet jis yra 5 eurai už toną, o nuo kitų metų, Seimo sprendimu, didinamas iki 10 eurų. Taigi, baldus paversdami kuru šiemet sutaupysime apie 30 tūkst., o kitąmet – virš 130 tūkst. eurų, mat šis mokestis, pagal principą „teršėjas moka“, įskaičiuotas į visų gyventojų ir verslo subjektų atliekų tvarkymo tarifus“, – sakė Šarūnas Jonas Tamulis, KRATC direktoriaus pavaduotojas.

Smulkinant baldus ir kitas didžiąsias atliekas, iš jų magnetais išimami metalai, kuriuos pardavus perdirbėjams taip pat mažinami atliekų tvarkymo kaštai visiems Klaipėdos regiono subjektams. O iki 30 cm dydžio medienos atraižų susmulkinti baldai tampa kuru ir yra naudojami energijos gamybai.


KRATC didžiųjų atliekų apdorojimo aikštelė:

Uosių g. 7, Dumpių kaimas, Klaipėdos raj.

Darbo laikas:

I-VI nuo 8 iki 16 val.

Tel. (8 665) 8567.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

gerai

Dituvos sodininkams ir Priekulei tikrai bus arčiau.

Didžiųjų atliekų konteinerius

galėtų atvežti ir pastatyti prie daugiabučių gyvenamųjų namų ir kas mėnesį ,o ne DU kartus per metus ir vos keletai minučių .! Žmonės nešė,neša ir neš didžiąsias atliekas prie buitinių atliekų konteinerių , nes palieka net kartotines dėžes ,nors už kelių žingsnių yra antrinių žaliavų surinkimo konteineriai ! Ne kiekvienas turi savo transportą ir gali nuvežti į didžiųjų atliekų tvarkymo aikšteles, todėl ir tempia savo turtą vėlai vakare arba anksti ryte (kad kaimynai nematytų ).

Svarbiausia

rėkiama kad ,,atveža svetimi", iš kaimų ar nepriklausantys tai ar kitai NB. Lygtai kas paimdamas nuo namo šiukšles jas pasveria ir pažymi kad va čia kiekis didesnis nei pas kitus todėl kainuos brangiau..:D). Karoce Krac'istai darkosi kaip nori ir niekas ju netramdo
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS