Gargždų gyventojai nenori pervadinti P. Cvirkos, J. Janonio ir Butkų Juzės gatvių | kl.lt

GARGŽDŲ GYVENTOJAI NENORI PERVADINTI P. CVIRKOS, J. JANONIO IR BUTKŲ JUZĖS GATVIŲ

  • 26

Trijų Gargždų miesto gatvių gyventojai nenori, kad būtų pervadintos prokomunistinių pažiūrų rašytojų, poetų garbei pavadintos gatvės.

„Iš viso apklausoje dalyvavo 364 gyventojai. Nepritarta nė vienos gatvės pavadinimo keitimui“, – nurodo Klaipėdos rajono savivaldybė.

Apklausos duomenimis, 35 P. Cvirkos gatvės gyventojai buvo už pavadinimo keitimą, 154 tam nepritarė. Iš viso balsavo 22,35 proc. vyresnių nei 18 metų tos gatvės gyventojų.

Trylika J. Janonio gatvės gyventojų norėjo, kad gatvės vardas būtų kitoks, 115 balsavo prieš. Apklausoje dalyvavo 17,73 proc. pilnamečių gatvės gyventojų.

Iš viso apklausoje dalyvavo 364 gyventojai. Nepritarta nė vienos gatvės pavadinimo keitimui.

Nuomonę dėl Butkų Juzės gatvės pavadinimo pareiškė pusė jos gyventojų: vienas pritarė gatvės pervadinimui, 42 – ne.

Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko teigimu, sudėtinga spręsti, kas lėmė tokį gyventojų apsisprendimą.

„Greičiausiai, kad įprastas pavadinimas. Ir turbūt žmonėms nėra tiek svarbu, kad susitapatintų su tų žmonių (P. Cvirkos, J. Janonio, Butktų Juzės – BNS) gyvenimais“, – šeštadienį sakė savivaldybės vadovas.

Apklausa vyko rugpjūčio 1–12 dienomis.

Anot B. Markausko, apklausos rezultatus dar svarstys speciali komisija ir spręs, kaip elgtis toliau.

„Pas mus yra sudaryta komisija, bandysime pažiūrėti, ką galima padaryti. Nors 10 proc. užtenka, kad apklausa būtų laikoma įvykusia“, – sakė jis.

Meras svarstė, jog balsuoti galbūt atėjo tik tie, kas nenori permainų.

Kita vertus, jo teigimu, gyventojų nuomonė šiuo klausimu – svarbiausia.

„Turbūt būtų tikrai nesąžininga po apklausos daryti, kaip nors kitaip nei nori žmonės“, – BNS sakė meras.

Klaipėdos rajono savivaldybės Gatvių, pastatų, statinių ir kitų objektų pavadinimų suteikimo komisija minėtų gatvių gyventojams buvo pateikusi ir naujus galimus gatvių pavadinimus, siūlyta rinktis iš trijų variantų.

P. Cvirkos gatvę siūlyta pervadinti nepriklausomybės kovų savanorių Prano Eimučio, Lietuvos himno autoriaus Vinco Kudirkos arba akademiko Jono Lankučio vardu, J. Janonio gatvę – kunigo Izidoriaus Noreikos, Kovo 11-osios arba Ukrainos miesto Limano vardu, Butkų Juzės gatvę – Lietuvos kariuomenės pulkininko Jurgio Butkaus, pedagogo Edvardo Cirtauto arba tremtinio, politinio kalinio Jono Kudžmos vardu.

Seime svarstomas vadinamasis desovietizacijos įstatymas, kurį priėmus būtų draudžiama propaguoti totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas viešuosiuose objektuose juos įamžinant ar atvaizduojant bet kokia forma. Taip pat būtų draudžiamas tokių režimų simbolių, informacijos apie juos, susijusių asmenų, organizacijų, įvykių, datų įamžinimas.

Sovietinių veikėjų, rašytojų Petro Cvirkos, Juliaus Janonio, Vytauto Montvilos, Liudo Giros, kitų sovietmetį simbolizuojančių gatvių pavadinimai keičiami ne vienoje savivaldybėje.

Rašyti komentarą
Komentarai (26)

Žemaičiams

Tik juokas iš Vilniaus, Kauno, Suvalkijos idiotukų Su magistrų diplomais ir į postus įstatyti beraščiai, negabūs narkomanai. Kai jievadarą atvyksta prie jūros žemaičiai prisikvatoja iki soties. Moterys ir dukros jų bjaurios, nuo jų nudrožtų plaukų visa santechnika pajūry sustreikuoja. Smirdi jos labai tos idiotės. O gatvelių vietose kiauri kibirai. Nukelia žemaičiai idiotų pinigus išsityčioja ir paleidžia atgal. Iki kito pasiruošimo iš idiotų su diplomais.

Tie ,kurie nenori pervardinti

yra sovietinio raugo persunkti primityvai .Tokių ,kacapai ,net į Sibirą nevežė,nes ,bjaurybės,savo motinas parduodavo .Spjūvis jiems snukin..

Sigitas

Labai gerai kad Gargždų gyventojai ne durnos politikos vedini yra, o loginio adekvataus mąstymo. Taip teisingai t.y. visokie TSRS Kremliaus kruvinos komunistinės okupaciniai Lietuvoje esantis paminklai be jokių sprendimų turėjo nuo žemės nušluoti. Todėl sveikam protui nesuvokiama kai tie kai kurių piliečių išrinktieji Seimo daugumos konservatliberalpalaikiai pradėjo politinį raganavimą su Lietuvos meno asmenimis. Tiesiog įdomu t.y. kokie tie esantis politiniai griaučiai spintoje būtų tų pačių konservatliberalpalaikių? Todėl ir nažemanau, kad jie tokie jau esantis šventų šventuoliai. Kitą vertus ką tie patys dabartiniai konservatliberalpalaikiai darytu būnat to laikmečio menininkų vietoje? Pilnai tikėtina tokie kaip mat dingtu pasislėpti po kitos valstybės "politinio sijonu".
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS