Į nelaimę – ant pripučiamo čiužinio | kl.lt

Į NELAIMĘ – ANT PRIPUČIAMO ČIUŽINIO

Maudynės su pripučiamais daiktais jūroje gali baigtis skaudžia nelaime. Nė nepajutus gali atsidurti už kelių šimtų metrų nuo kranto, o sugrįžti bus sudėtinga.

Maudynės su pripučiamais daiktais jūroje gali baigtis skaudžia nelaime. Nė nepajutus gali atsidurti už kelių šimtų metrų nuo kranto, o sugrįžti bus sudėtinga.

Savaitgalį į tokią situaciją pakliuvo kelios merginos. Jos plaukė ant vadinamojo šulinio ir atsidūrė toli nuo kranto. Poilsiautojai pasakojo, kad nė viena iš merginų nešoko į vandenį. Padėti suskubo vaikinas, kuris partempė jas į sausumą.

Biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki pasakojo, kad pagal taisykles maudytis jūroje su pripučiamais daiktais draudžiama. Tačiau gelbėtojai reaguoja pagal situaciją.

„Jei vaikas maudosi prie kranto ir jį stebi tėvai, gelbėtojai nieko nesako. Žinoma, tai priklauso ir nuo oro sąlygų. Jei vėjas pučia į jūros pusę, tokios pramogos yra draudžiamos. Gelbėtojai veikia pagal situaciją. Negali visko iš karto drausti“, – pasakojo pavaduotojas.

Kur kas pavojingiau, anot jo, plaukioti ant pripučiamo čiužinio. Vėjas gali nunešti labai toli, sunku suprasti, koks gylis jūroje. Yra buvę atvejų, kai ant pripučiamo čiužinio plaukęs asmuo pastebėtas už kelių kilometrų nuo kranto.

„Dažniau pripučiamais daiktais naudojasi vaikai. Suaugusieji – rečiau“, – komentavo vadovas.

Pasak A.Siakki, dažniau rūpesčių kyla dėl lengvų pripučiamų kamuolių, su kuriais jaunimui patinka žaisti jūroje.

„Kamuolį nupučia vėjas ar nuneša bangos. Vaikai ar plaukikai bando jį gaudyti. Per toli nuplaukia. Tenka jiems padėti grįžti į krantą. Buvo ne vienas atvejis, kai gelbėtojai patys pagaudavo kamuolį ir atiduodavo savininkams“, – pasakojo A.Siakki.

Taip pat vaikai gali iškristi ir plaukdami su ratu. Pripučiami daiktai labiausiai tinka naudoti vandens telkiniuose, kur nėra gilu.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS