Jūros šventė bus su „žaliais“ akcentais | kl.lt

JŪROS ŠVENTĖ BUS SU „ŽALIAIS“ AKCENTAIS

  • 2

Šiemetinė Jūros šventė bus ekologiškesnė nei ankstesnės. Šventės svečiai, apsilankę mugėje, turėtų nenustebti, kai prekybininkai savo gaminius, produktus, suvenyrus sudės ne į plastikinį, o į popierinį maišelį, paženklintą Jūros šventės organizatorių ir idėjos mecenato Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) simbolika.

„Tai dar vienas žingsnis į švaresnę, ekologiškesnę šventę ir simbolinis gestas, kviečiantis atkreipti dėmesį į atsakingą vartojimą“, – sakė  Dalia Grikšaitė, šventę organizuojančios įstaigos kūrybos vadovė.

Vienkartinių indų, šiaudelių, bokalų, plastiko pakuočių atsisakymas masiniuose renginiuose jau tampa tradicija tiek Europoje, tiek Lietuvoje. Vienose valstybėse tai tiesiog draudžiama, kitur, kaip Klaipėdoje, apeliuojama į žmonių sąmoningumą. Klaipėdos miesto savivaldybė dar šį pavasarį viešai kreipėsi į pajūryje renginius planuojančius švenčių, festivalių, sąskrydžių organizatorius, kad šie vengtų plastikinių pakuočių bei indų naudojimo – pakeistų juos iš kitų lengvai yrančių medžiagų pagamintais analogais.

„Plastikas nėra absoliutus blogis, tai - puikus žmonijos išradimas. Tačiau jis pigus, lengvai prieinamas, ir žmonės taip prie jo taip įprato, kad naudoja nesusimąstydami apie pasekmes. Deja, bet plastikas tapo grėsmingiausia atlieka planetoje, žudančia gyvūnus, užteršiančia gražiausius pasaulio kampelius. Atsakingas plastiko vartojimas turėtų tapti visų gamtą ir savo sveikatą tausojančių žmonių įpročiu“, – aiškino Ramunė Šličienė, KRATC ekologė.

Palaikydama ekologiškas Jūros šventės idėjas KRATC užsakė 4000 maišelių iš perdirbto popieriaus. Jie nemokamai bus išdalinti mugės prekiautojams, kurie iki šiol dažniausiai gaminius ar produktus klientams sudėdavo į plastiko maišelius. 

Jūros šventės organizatoriai tariasi su bendraminčiais, kad kitąmet atskirose šventės teritorijose nebeliktų vienkartinių indų ir bokalų iš plastiko.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Rapolas

Kiek misku iskirsta, kad pagamintu tuos popierinius maiselius? Is didelio rasto yra iseinama is krasto... Juokdariai. ;)

Ekspertas

Alų į trilitrinius pilstys?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS