Kaimynų „vakarėlis“ – visam daugiabučiui Pereiti į pagrindinį turinį

Kaimynų „vakarėlis“ – visam daugiabučiui

2025-05-16 23:00

Daugiabučiuose gyvenantys klaipėdiečiai vis dažniau skundžiasi triukšmaujančiais kaimynais. Garsiai leidžiama muzika, esant ramybės laikui vėlai vakare, – ne tik vargina, bet ir pažeidžia viešąją tvarką.

Trikdymas: daugiabučių gyventojai vis dažniau patiria nemalonias situacijas, kai kaimynai triukšmauja vėlyvu metu ir taip pažeidžia viešąją tvarką.
Trikdymas: daugiabučių gyventojai vis dažniau patiria nemalonias situacijas, kai kaimynai triukšmauja vėlyvu metu ir taip pažeidžia viešąją tvarką. / Asociatyvi freepik.com nuotr.

Pietinėje miesto dalyje gyvenanti moteris tikina jau ketvirtą parą iš eilės negalinti ramiai išsimiegoti, nes virš jos buto apsigyvenę naujakuriai garsiai leidžia muziką – daugiausiai rusišką repą.

„Muziką kaimynai leidžia iki pat vėlyvos nakties. Nesinori nei konfliktuoti, nei eiti pas juos aiškintis, bet tai labai trukdo ilsėtis“, – pasakojo moteris.

Pasak jos, norisi išlikti mandagiai, bet gyvenimo kokybė gerokai suprastėjo dėl keliamo triukšmo.

Klaipėdietė kviesti policijos kol kas neskuba – baiminasi, kad konfliktas gali peraugti į dar didesnius nesusipratimus su kaimynais ateityje.

Ramybės laikas, kai Lietuvoje draudžiama triukšmauti bei vykdyti statybos ir remonto darbus, yra nuo 22 iki 7 val.

Tai reiškia, kad naktį kelti triukšmą ir trukdyti kitiems daugiabučio gyventojams yra griežtai draudžiama.

Draudžiami šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais ir kitokiais garsiniais aparatais bei bet kuri kita veikla, kuri gali sukelti didelį garsą.

Asmenims, kurie triukšmauja esant ramybės laikui, gali grėsti bauda nuo 50 iki 300 eurų, o nusižengus pakartotinai – nuo 280 iki 600 eurų, kadangi tokiu būdu yra pažeidžiama ne tik miesto viešoji tvarka, bet ir trikdomi aplinkiniai.

Kiekvienas gyventojas turi teisę į ramų poilsį savo namuose ir tai nėra privilegija, o įstatymų saugoma teisė.

Todėl susidūrus su nuolatiniu triukšmu, reikia imtis veiksmų.

Verta pabandyti mandagiai pasikalbėti su kaimynais, nes kartais paprastas pokalbis gali padėti išspręsti problemą.

Taip pat dėl kaimynų keliamo triukšmo gyventojai gali kreiptis į policiją – skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos skyriaus vedėjo Albino Misevičiaus teigimu, per metus yra gaunama 30 skundų apie situacijas, kai kaimynai kelia triukšmą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra