Keliuose – gyvūnų atakos: pavojingi susidūrimai ir šokiruojantys vaizdai šalikelėse Pereiti į pagrindinį turinį

Keliuose – gyvūnų atakos: pavojingi susidūrimai ir šokiruojantys vaizdai šalikelėse

2025-05-13 15:55

Važiuojant į Klaipėdą, galima išvysti liūdną vaizdą – šalikelėse guli partrenkti laukiniai gyvūnai. Susidūrimai su į važiuojamąją dalį išbėgusiais žvėrimis tampa vis dažnesni ir grėsmingesni.

Apmaudas: laukiniai gyvūnai vis dažniau į kelią iššoka iš šalia esančių laukų.
Apmaudas: laukiniai gyvūnai vis dažniau į kelią iššoka iš šalia esančių laukų. / E. Virkečio nuotr.

Iš miško – tiesiai po ratais

Šilalės rajone sekmadienio naktį į kelią išbėgęs gyvūnas sukėlė avariją ir nukentėjo devyni žmonės.

Kiek vėliau paaiškėjo, kad per šią avariją nukentėjo ir žinomas kovų sporto atstovas Dominykas Dirkstys.

Siekdamas išvengti susidūrimo su į kelią išbėgusiu gyvūnu, lengvasis automobilis įvažiavo į kelio skiriamąją juostą.

Priešinga kryptimi važiavęs mikroautobusas pristabdė, o į jo galinę dalį atsitrenkė iš paskos važiavęs kitas mikroautobusas.

Nuolatinis gyvūnų bėgimas į kelią tampa vis didesne problema – žmonės dažnai dalijasi nuotraukomis ir istorijomis apie kelyje pastebėtus partrenktus žvėris ir ilgai neišvežamas gaišenas.

„Tą pačią partrenktą stirną mačiau dvi dienas iš eilės, ji gulėjo prie pat kelio – vaizdas šokiruoja, ypač jeigu tai mato vaikai“, – pasakojo iš Klaipėdos į kitą miestą važiavęs klaipėdietis.

Vyras svarstė, ar egzistuoja kokia nors tvarka – per kiek laiko gyvūnas įprastai turėtų būti sutvarkytas.

Gyventojai skundžiasi, kad taip pat kelyje Klaipėda–Palanga nuolat matyti partrenktos lapės, stirnos, o kartais netgi šernai. Vienas jų ne taip seniai gulėjo kelyje prie „Žaliojo slėnio“.

Akivaizdu, kad tokia situacija tampa dažnesne nei būdavo anksčiau, o labiausiai erzina tai, kad gaišenos ne visada surenkamos greitai.

Reakcija priklauso nuo pranešimo

Klaipėdoje gyvūnų gaišenų surinkimu rūpinasi dvi įstaigos – bendrovė „Nuaras“ ir viešoji įstaiga „Būk mano draugas“, kurios bendradarbiauja su policija, kad miesto ir rajono teritorijose būtų užtikrintas kuo operatyvesnis gaišenų išvežimas.

Paprašiusi neskelbti vardo ir pavardės, situaciją komentavo Klaipėdos įstaigos „Būk mano draugas“ atstovė, kuri teigė, kad tokių atvejų pasitaiko nemažai, o reakcijos laikas priklauso nuo informacijos gavimo.

„Jeigu yra pranešama, važiuojame kaip tik įmanoma greičiau – mus informuoja policija arba žmonės, matę partrenktą žvėrį. Viskas priklauso nuo situacijos ir pranešimo, bet tikrai neignoruojame – visada reaguojame“, – teigė įstaigos atstovė.

Parbloškė du vilkšunius

Gyvūnų globos tarnyba fiksuoja ne tik laukinių, bet ir naminių gyvūnų žūties atvejus.

„Klaipėdos aplinkiniuose keliuose dažniausiai partrenkia stirnas ir lapes, bet būna ir kitaip – visai neseniai Klaipėdos rajone buvo partrenkti du vilkšuniai, o mieste – mažas jorkšyras“, – stebėjosi atstovė.

Ji pasakojo, kad sparčiai daugėja šunų, kurie laksto palaidi ir neprižiūrimi šeimininkų, todėl, kai jie bėga į gatvę, yra dažnai partrenkiami vairuotojų.

Laukinių gyvūnų atsiradimas netoli gyvenviečių nėra atsitiktinumas.

Nors iš esmės žmonės elgiasi atsakingai, vis dar pasitaiko atvejų, kai vairuotojai partrenkia gyvūną ir nuvažiuoja niekam nepranešę apie įvykį.

„Didžioji dalis vis dėlto praneša, bet naktį partrenkus tikrai ne visi sustoja. Vis dėlto yra ir sąžiningų žmonių, kurie supranta, kad reikia elgtis atsakingai“, – teigė atstovė.

Svarbu žinoti, kad pastebėjus partrenktą gyvūną būtina skambinti policijai arba pagalbos telefonu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra