Klaipėdoje Diena be automobilio paminėta kitaip nei įprasta | kl.lt

KLAIPĖDOJE DIENA BE AUTOMOBILIO PAMINĖTA KITAIP NEI ĮPRASTA

Uostamiestyje Tarptautinė diena be automobilio paminėta kitaip nei įprasta. Šiais metais viešasis transportas buvo mokamas.

Atsižvelgta į pandemiją

Laikinasis įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" vadovas Andrius Samuilovas teigė, kad nors rugsėjo 22 d. buvo planuota viešojo transporto paslaugas teikti nemokamai, tačiau Klaipėdos taryba tam nepritarė.

A.Samuilovas priminė, kad šiais metais apskritai nebuvo nemokamo važiavimo viešuoju transportu.

Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus tvirtino, kad gegužę priimtam tarybos sprendimui įtaką galėjo padaryti pandemija.

"Į šiuos važiavimus nemokamai dvejopai galima pasižiūrėti. Anksčiau, kai nebuvo pandemijos, tai taip, nemokamas važiavimas buvo sveikintinas dalykas. Tačiau dabar, žinant, kokia situacija šalyje, būtų nelabai išmintinga skatinti žmones grūstis", – pasakojo R.Mockus.

Žinant, kokia situacija šalyje, būtų nelabai išmintinga skatinti žmones grūstis.

Jo teigimu, šiemet nebus nemokamo važiavimo viešuoju transportu dienų.

Lenktynės vyks

Nors minint dieną be automobilio viešasis transportas Klaipėdoje buvo mokamas, viena tradicija nepasikeitė – šiandien bus organizuojamos studentų lenktynės.

Vakar kalbintas A.Samuilovas teigė, kad lenktynės tradiciškai vyks maršrutu nuo Smiltelės stotelės iki Klaipėdos universiteto miestelio.

Andrius Samuilovas / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Anot jo, dalyvaus aštuoni dalyviai, kurie į trasą leisis skirtingais būdais.

Lenktynėse dalyvaus automobilio, elektromobilio, autobuso, maršrutinio taksi ir elektrinio paspirtuko vairuotojai. Taip pat dviratininkas ir bėgikas.

A.Samuilovas atskleidė, kad šiais metais prie lenktynių prisidėjo nauja transporto priemonė – elektrinis dviratis.

Anot jo, lenktynes tikrai galima pavadinti tradicinėmis.

"Lenktynės buvo organizuojamos jau 12 metų. O šiemet toks skaičius, kurio nesinori minėti. Sakome, kad jau 12 kartų buvo, tai šiemet dar sykį darome", – teigė "Klaipėdos keleivinio transporto" vadovas.

Jo teigimu, dėl logistikos reikalų lenktynės buvo nukeltos į šiandieną.

Jos vyks rytinio piko metu tarp 7.30 ir 8 val.

Eismas nepakito

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika teigė, kad vakar eismo intensyvumas buvo panašus kaip ir įprastomis dienomis.

"Minint Dieną be automobilio kol kas didelių pokyčių uostamiesčio gatvėse nepastebėta", – tvirtino M.Džermeika.

Anot jo, žmonės pasirinkdami transporto priemonę atsižvelgia ir į oro sąlygas.

"Šiltuoju metų sezonu važiuojančiųjų dviračiais, paspirtukais daugėja kasmet. Tačiau šiuo metu veikiausiai dėl vėsių orų ar per didelio atstumo iki darbo vietų nemažai žmonių vėl mieliau renkasi keliauti automobiliu", – teigė viršininkas.

Pasak jo, nepriklausomai nuo transporto priemonės, kiekvienas eismo dalyvis privalo paisyti reikalavimų saugumui ir laikytis Kelių eismo taisyklių.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

dcdec

Paminėjau kitaip, apsivedžiau kitaip, nusiperdžiau kitaip...kai nėra tikrai nieko įdomaus, kiekvieną šūddarbį reikia papersti KITOKIU. Kitaip nusišlapinau, tik pamanykit...Ne taip kaip įprasta, okitaip...

xxx

Reikėtų minėtine "kitaip", kas jau tapo kvailių trendu, o BE AUTOMOBILIO. Ypač jauniems reikėtų suprasti, kad laikas iš viso atsisakyti ekologijai kenkiančio transporto.

Ponui Samuilovui

Barzdą nusiskusk. Netvarkingas vadovas - netvarka ir miesto viešajame transporte. Pasižiūrėkit kokie trantai važiuoja 3 , 9, 14 maršrutais. Kodėl už tą pačią kainą galima važiuoti tvarkingu 5 maršrutu? Kodėl? Važiuojant išklerusiais autobusais gali dantų protezus pamesti. Vairuotojai tik įlipus staigiai išvažiuoja iš sustojimo vietos, staigiai pagreitėja, keleiviui nespėjus atsižymėti elektroninio bilieto. Keleiviai vartosi kaip kėgliai. Vairuotojui dzin. Gal reikėtų peržiūrėti autobusų grafikus , kad vairuotojams nereikėtų manevruoti kaip formulės trasoje? Vairuotojai grubūs, netvarkingi, apsirengę bet kaip. 100 metų iki europinio viešojo transporto lygio.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS