Klaipėdoje – padidėjusi oro tarša: rekomenduojama vengti buvimo lauke | kl.lt

KLAIPĖDOJE – PADIDĖJUSI ORO TARŠA: REKOMENDUOJAMA VENGTI BUVIMO LAUKE

  • 11

Vasario 22-23 d. vyrauja nepalankios meteorologinės sąlygos aplinkos oro teršalų sklaidai. Visoje šalies teritorijoje teršalų koncentracijos nuosekliai didėja nuo sekmadienio (vasario 21 d.) dėl taršios oro masės pernašos iš pietų. Aukštos koncentracijos (pvz., KD2,5; NO2) gali išsilaikyti kelias šios savaitės dienas, tai pranešė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.

Informuojama, kad šiandien Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą. Kietųjų dalelių ore paros norma yra 50 μg/m3, tačiau Šilutės plente esančioje stotelėje dabar fiksuojama 61,33 μg/m3 koncentracija, o miesto centre esančioje stotelėje fiksuojama 51,69 μg/m3 koncentracija.

Oro užterštumo padidėjimui įtakos galėjo turėti energetikos įmonių, individualių namų šildymo įrenginių ir transporto keliama tarša.

Rekomenduojama nedirbti ir intensyviai nesportuoti lauke. Esant padidėjusiai oro taršai kietosiomis dalelėmis, vaikų nerekomenduojama vesti į lauką. Nerekomenduojame vėdinti gyvenamųjų patalpų vėlyvo vakaro valandomis, o pajutus sveikatos sutrikimus kreiptis į gydymo įstaigą.

Norėdami sužinoti, kokia kietųjų dalelių koncentracija yra šiuo metu mieste, patariame apsilankyti internetinėje svetainėje www.gamta.lt.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Klaipedietis

Reikia būti bepročiu ,kad nematytum Klaipėdos pietinės dalies terseju vizualiai.O kas dėl kvapų,tai trūksta žodžių..

.

ziuriu zmonem nieko negalima. mokekit mums po 1000 eu sedesim visi namie, ir 3 ir4 ir 5 koronos banga, kiek noresit.....

Anas

Sniegas nutirpo ir lenda į orą viskas. Akivaizdu juk. Nes oras dabar šyla tai juk kūrenti reikia mažiau. Papučia vėjas saulės nudžiovintus šaligatvius ir kyla kietosios dalelės. Ar niekas nepagalvoja?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS