Klaipėdoje pradedamas maisto atliekų rūšiavimas | kl.lt

KLAIPĖDOJE PRADEDAMAS MAISTO ATLIEKŲ RŪŠIAVIMAS

  • 15

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) antradienį oficialiai ketina paskelbti apie uostamiestyje pradedamą maisto atliekų rūšiavimą.

Kaip pranešė KRATC, bus pristatytas ir šalia Dumpių sąvartyno pastatytas Maisto atliekų apdorojimo cechas.

„Klaipėdos daugiabučių kiemuose esame įrengę pusiau požeminius ir antžeminius konteinerius. Iki šiol jų rudi dangčiai buvo užrakinti, tačiau dabar saugikliai nuimti, maisto atliekas, sudėtas į plastikinį maišelį, jau galima išmesti. Individualių valdų savininkams išdalinome arti 2000 specialių rudų 60 litrų talpos konteinerių“, – sako Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro direktorė Roma Budrienė.

Pagal ES reikalavimus, nuo šių metų visos Lietuvos savivaldybės privalo atskirai rinkti maisto atliekas.

Sostinėje maisto atliekos renkamos nuo metų pradžios, tačiau tvarka kritikuota, nes gyventojai atliekas kaupia į specialius maišelius, kurie metami į bendrus konteinerius. Anot kritikų, tokiu būdu auga plastikinių maišelių naudojimas, nors Europoje siekiama tai mažinti.

Alytaus, kuriame šios atliekos rūšiuojamos jau kelerius metus, regiono atliekų tvarkymo centro vadovas Algirdas Reipas anksčiau teigė, kad konteinerinis surinkimo būdas yra laikomas vieninteliu tvariu maisto atliekų tvarkymo būdu, duodančiu 90 proc. efektyvumą.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

Rudi konteineriai hermetiški nejuokinkit

Net nesandarūs, nes į juo prilyja lietus...

o kam?..

Nera prasmės rušiuoti.. Kažkada buvo sakoma jog jei rūšiuosim atliekas - bus švariau ir mažiau mokėsim. O kaip yra iš tiesų-betvarkė aplink konteinerius, niekas ten nesugeba pašluoti + dar rūšiavimas branks.

omg

didžiulis nusivylimas nauja valdžia. Paskutinę dieną prieš Kalėdas, beveik slapta, po trypčiojimo, patvirtino tokią sveiku protu neįkandamą tvarką individualiems namams: mokam 30 proc. brangiau, plius dvigubai rečiau tuštinami konteineriai. Kosminis įkainis už 13 konteinerių ištuštinimą per metus (pernai buvo 26 kartai), t.y., kartą per mėnesį, reikės mokėti 89 eur. Norėsi dažniau- reikės dar papildomai sumokėti už kiekvieną papildomą konteinerį. Išaiškina paslaugos tiekėjas KRATC visą šitą reikalą kovo pabaigoje. "Marinuos" dabar jaunos šeimos pampersus visą mėnesį, jei nenorės mokėti papildomai? Čia viskas gerai? Gal vardan lygių galimybių užrakinkite konteinerius prie daugiabučių ir atrakinkite tik vieną kartą per mėnesį?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS