Klaipėdos uostas rengs Kairių sklypo projektą | kl.lt

KLAIPĖDOS UOSTAS RENGS KAIRIŲ SKLYPO PROJEKTĄ

Kitų metų pradžioje uostas planuoja parengti Kairių kaime esančio uosto rezervinio sklypo paskirstymo į šešias dalis projektus.

Formuos 6 sklypus

Dar šiais metais tikimasi paskelbti 337 ha sklypo išdalinimo projektą.

Šis uosto sklypas dalyje rezervinės teritorijos Kairiuose, netoli Karaliaus Vilhelmo kanalo. Dalis sklypo patenka į valstybinės reikšmės miškų plotą, dalis į Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligono mokomąją teritoriją.

Dalyje teritorijos yra ir privačių savininkų žemės sklypai. Tiek miško, tiek privačių savininkų, tiek poligono teritorijas Uosto direkcija sieks „išimti“ iš suformuoto jos rezervinio sklypo. Formuojami 6 atskiri sklypai. Parengus sklypo išskaidymo projektus, tikimasi juos patvirtinti Vyriausybėje.

Atsiras sausasis uostas

Išskaidyti ir sutvarkyti rezervinės teritorijos sklypą yra numatyta Vyriausybėje patvirtintame Klaipėdos uosto bendrajame plane.

198 ha teritorija bus perduota naudoti kaip miško naudmenų žemė. 142 ha teritorija taps nauja sausojo uosto teritorijos dalimi. Per dalį rezervinio sklypo eina SGD terminalo trasa, todėl sklypas bus išskirtas įvertinus ir jos apsaugos zoną.

Pertvarkymą numato prie marių

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas teigė, kad rezervinis sklypas bus tik išskaidytas ir sutvarkyti dokumentai. Artimiausiais metais rezerviniuose sklypuose nieko daugiau neplanuojama daryti. Planuose yra tik pietinės uosto dalies ir akvatorijos tvarkymas prie Kiaulės Nugaros. Paskelbtas konkursas parengti tos teritorijos išvystymo priešprojektinius pasiūlymus. Tikimasi, kad konkurso nugalėtojas bus žinomas dar šiemet.

Gavus priešprojektinius pasiūlymus detaliau bus analizuojama, kokie kroviniai ar jų rūšys galėtų būti pietinėje uosto dalyje

Teritorijos išvystymas, įrengiant ir uosto pietinius vartus, turėtų būti įvykdytas iki 2026–2027 metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

Klaipėda

Kada balvonai sutvarkys Kairių žvyrkelį.

perestukininkams

vystomi tik kūdikiai, projektai yra plėtojami, o tekste pavartotas žodis "išvystyti" - na, išvystykit, gal rasit zuikio spirą tuose "vystykluose", parduosite ir gausit tuos trūkstamus 6 mln. su viršum ilgamečių pijokų popinimui pagal tarptautinius standartus - su prostitučių paslaugomis į namus ir visos jos bus aprengtos "slaugėmis", kurioms ne daugiau kaip 12 metukų...

>manau

aha, toks gentviliokas dabartinis aplinkosaugos vadas tikrai kad ,,prižiūrės ir tvarkys" miškus. Tep patvarkys, kad neliks net tų pačių rėžių šalia kelių kur dabar yra palikti:D)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS