Konteinerių antplūdis Klaipėdos uoste: sukrauti net šešiais aukštais | kl.lt

KONTEINERIŲ ANTPLŪDIS KLAIPĖDOS UOSTE: SUKRAUTI NET ŠEŠIAIS AUKŠTAIS

Dar niekada Klaipėdos uoste nebuvo tiek daug konteinerių, kaip šiuo metu.

Daug tuščių konteinerių

„Klaipėdos Smeltės“ konteinerių terminale – didžiulis konteinerių skaičius. Jie sukrauti net šešiais aukštais.

Didesnė dalis šių konteinerių yra tušti. Jie surenkami iš Baltijos jūros regiono uostų. Dalis jų remontuojami, dalis pakraunami į atplaukiančius didelius konteinerinius laivus ir išgabenami.

Šie konteineriai įtraukiami į Klaipėdos uosto TEU-sų skaičių, tačiau krovinių kiekio jie nedidina. Bet tai taip pat yra naudinga Klaipėdos uostui. Konteinerius atplukdo arba jų pasiimti atplaukia laivai, gaunamos rinkliavos.

Remontuojant konteinerius papildoma pridėtinė vertė sukuriama ir „Klaipėdos Smeltėje“.

Ropščiamasi iš duobės

Bendras Klaipėdos uosto konteinerių krovos rezultatas priklausys nuo to, kaip seksis Klaipėdos konteinerių terminalui.

Nepaisant didelio skaičiaus tuščių konteinerių, „Klaipėdos Smeltė“ jau tarsi ropščiasi iš konteinerių krovos duobės, kur buvo praėjusių metų antroje pusėje ir šių metų pradžioje. Kai kuriais mėnesiais krova siekdavo vos 11–14 tūkst. TEU.

Šiemet jau šeštą mėnesį iš eilės šioje bendrovėje fiksuojamas konteinerių krovos augimas palyginti su praėjusiais metais. Jis perkopė 20–23 tūkst. TEU per mėnesį.

Planuojama, kad per antrą ir trečią 2020 m. ketvirtį kompanija pakraus 123 tūkst. TEU konteinerių arba 37 proc. daugiau nei pernai per tą patį laiką.

Po šių metų pradžios pasaulinės krizės dėl koronaviruso epidemijos atsigauna tarptautinės rinkos. Planuojama, kad pervežimai augs ir Klaipėdos kryptimi.

Pernai per visus metus „Klaipėdos Smeltės“ konteinerių terminalas krovė 253 489 TEU. Šiemet per 8 mėnesius krova siekė 14 7118 TEU.

Praėjusių metų rezultato greičiausiai nepavyks pasiekti, bet, jei išsilaikys tendencija, kad krova kiekvieną mėnesį didėja, atsilikimas nuo praėjusių metų nebus žymus.

Tikisi augimo

Bendras Klaipėdos uosto konteinerių krovos rezultatas priklausys nuo to, kaip seksis Klaipėdos konteinerių terminalui.

Jis su gera konteinerių krova pernai tempė Klaipėdos uostą į bendrą per 703 tūkst. TEU siekusią konteinerių krovą. Tačiau uostui rekordiniai buvo 2018 m., kai pasiekta bendra 750 tūkst. TEU krova.  Klaipėdos konteinerių terminalas po pirmųjų aštuonių mėnesių šiek tiek atsiliko nuo 2019 m. krovos grafiko. Tikimasi, kad paskutinį metų ketvirtį, kai konteinerinių krovinių srautai paprastai išauga, atsilikimas bus likviduotas.

Sausio–rugpjūčio mėnesiais Klaipėdos konteinerių terminale perkrauta 282 888 TEU arba 66 proc. visų per Klaipėdos uostą transportuotų konteinerių.

Iš viso abu Klaipėdos uosto konteinerių krovos terminalai per 8 mėnesius krovė per 430 tūkst. TEU. Rygos uoste konteinerių krova per tą laiką siekė 300 tūkst. TEU.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Antanas

Straipsnis apie tai, kad sis konteineriu terminalas sandeliuoja tuscius konteinerius... Svetima geda apima beskaitant

Saulius

Kazkokia nesamone parase.

Tai reiskes blogai

Tusti konteineriai sandeliuojami Jau ilgai , reiskes nera ka vezti reiskes kriziaka..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS