Koreguojamas Klaipėdos rajono savivaldybės bendrasis planas | kl.lt

KOREGUOJAMAS KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDRASIS PLANAS

  • 0

Klaipėdos rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl Bendrojo plano sprendinių. Pristatyta koreguojamo Bendrojo plano esamos būklės analizė. Planą koreguoja jo kūrėjai – UAB „Urbanistika“.

Rengiant Bendrojo plano esamos būklės analizę, surinkta daug duomenų iš įvairių šaltinių. UAB „Urbanistika“ atstovės pristatė bendrojo plano planuojamus sprendinius pagal sritis – urbanistikos plėtros, infrastruktūros, kraštovaizdžio ir gamtinės aplinkos inžinerinių tinklų. Bendrajame plane atsispindi energetikos plėtros tendencijos – pavyzdžiui, rajone yra 174 nedidelės elektros jėgainės, 49 vandenvietės.

Kalbėta ir apie tai, kokie tinklai, ypač šilumos tiekimo, pasiteisino, kokie ne, − nes dauguma gyventojų linkę prisijungti prie naujų šilumos tinklų tik tada, kai jie būna atvesti iki pat namų.

Diskutuojant dėl bendrojo plano sričių ir jų reglamentavimo, kalbėta apie teritorijų tvarkybos etapus − būtinybė nustatyti prioritetines teritorijas ir jų tvarkymo etapus kyla atsižvelgiant į ribotas galimybes tolygiai plėsti kelių ir gatvių tinklą, inžinerines komunikacijas ir kt. Iškeltas klausimas ir dėl miškų išsaugojimo būtinybės plečiantis pramonei, dėl šildymo sistemos plėtros Priekulės mieste ir kt. 

Nors koreguojant Bendrąjį planą viešas susirinkimas su gyventojais neprivalomas, pavasarį jį numatoma surengti, taip pat Savivaldybės tinklalapyje ir Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinės sistemoje (TPDRIS) bus skelbiami koreguojami sprendiniai.

Baigti koreguoti Bendrąjį planą numatoma kitų metų viduryje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS