Greituosius kreditus dalijančios bendrovės sugriežtino klientų mokumo vertinimą. Taip siekiama pažaboti pradelstų įsiskolinimų skaičių.
Pasak greitųjų vartojimo kreditų asociacijos (GVKA) direktorės Kristinos Nemaniūtės, pastaruoju metu atmetama vis daugiau prašymų gauti greitąjį kreditą.
"Šiuo metu nepatvirtinama nuo 30 iki 60 proc. prašymų išduoti kreditus. Taip mūsų asociacijos nariai siekia ne tik apsaugoti vartotoją nuo dar didesnių finansinių įsipareigojimų, bet ir mažinti pradelstų įsiskolinimų skaičių", – tvirtino K.Nemaniūtė.
Pasak jos, visi GVKA nariai tikrina klientų duomenis "Sodros" duomenų bazėje. Taip pat apie 90 proc. jų naudojasi Lietuvoje unikalia, realiuoju laiku veikiančia, mokumą vertinti skirta sistema "Greitųjų vartojimo kreditų biuras".
"Tarptautinius asmens duomenų apsaugos reikalavimus atitinkanti programa suteikia galimybę nemokamai tarpusavyje keistis duomenimis apie asmenų finansinius įsipareigojimus. Be to, klientų duomenys yra tikrinami skolininkų administravimo informacinėje sistemoje "Creditinfo Lietuva", Turto areštų aktų registre ir kt.", – patikino K.Nemaniūtė.
Pašnekovė pabrėžė, jog naudodamiesi šia sistema greitųjų kreditų teikėjai gali įvertinti kiekvieno kliento gaunamas pajamas, matyti, koks jo darbo stažas, sužinoti informaciją apie turtinių įsipareigojimų nevykdymą, turto areštą, įsiskolinimo sumas ir kt. informaciją.
Asociacijos duomenimis, per trejus metus šalyje išduota greitųjų kreditų už 50 mln. litų, iš kurių pradelsti įsiskolinimai šiai dienai siekia 9 mln. Lt.
Naujausi komentarai