Lietuvą pasiekė pirmasis JAV naftos krovinys Baltarusijai | kl.lt

LIETUVĄ PASIEKĖ PIRMASIS JAV NAFTOS KROVINYS BALTARUSIJAI

Prie bendrovės „Klaipėdos nafta“ valdomos Klaipėdos naftos terminalo krantinės prisišvartavo tanklaivis „NS Captain“, kuris atgabeno 77 tūkst. t žaliavinės naftos krovinį iš JAV, skirtą Baltarusijos naftos produktų gamykloms.

JAV naftos krovinį Klaipėdoje pasitiko užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis, JAV ambasadorius Robertas S. Gilchristas, Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Baranovskis.

Laivas „NS Captain“ į Klaipėdos naftos terminalą atgabeno 77 tūkstančius tonų naftos iš Teksaso Valstijos, Baltarusijos naftos pramonės koncerno „Belneftechim“ užsakymu.

„Tai dar vienas transatlantinio bendradarbiavimo pavyzdys, kai drauge su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis stipriname Baltarusijos suverenitetą ir nepriklausomybę per jos energetinių išteklių tiekimo diversifikavimą ir atsparumo trečiųjų šalių spaudimui didinimą“, – teigė viceministras D. Čekuolis.

Lietuvos, Baltarusijos ir JAV atstovai susitiko su AB „Klaipėdos naftos“ vadovybe, apžiūrėjo naftą atgabenusį tanklaivį bei terminalą.

Užsienio reikalų ministerija primena, tai jau aštuntasis Baltarusijai skirtas naftos krovinys šiais metais, perkraunamas Klaipėdos jūrų uoste. Lietuva remia Baltarusijos pastangas diversifikuoti energetinių išteklių tiekimą, apsirūpinant žaliavomis iš JAV ar kitų alternatyvių šaltinių. Per Lietuvą gabenami JAV ir kitų šalių naftos kroviniai didina Baltarusijos energetinę nepriklausomybę, amortizuoja energetinių išteklių iš trečiųjų šalių monopolio poveikį ir ribojimus.

GALERIJA

  • Lietuvą pasiekė pirmasis JAV naftos krovinys Baltarusijai
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (8)

KLP

Batka ne toks durnas, kad pirktų naftą brangiau, negu perka iš ruskių. Atvežtas naftos krovinys yra pigesnis su visais pervežimais (nuo Hiustono iki Klaipėdos ir nuo Klaipėdos iki Baltarusijos gavėjo), negu iš jo prievartaujama putkino kaina

taigi

Batka supyko , kad pucynas neduoda naftos pusvelčiui ir į skolą , tai nupirko pora bačkų iš jankių už triguba kainą. Įdomu, kodėl pucin tyli ir valiūkiškai šypsosi?

Anonimas

Cha cha cha ...... O kiek uzmokejo? Galvojo kad visa laika Rusija dykai viska duos. Jeigu per brangu 100Eur. is Rusijos tai tegul moka po 500Eur. Amerikosams. Mokosi daryti monkes bizni is lietuvisku pridurku.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS