LJL vadovas atsistatydina Pereiti į pagrindinį turinį

LJL vadovas atsistatydina

2010-04-03 23:59
Priežastis: įsiliepsnojusios aistros dėl LJL privatizavimo stumia V.Vismantą iš posto.
Priežastis: įsiliepsnojusios aistros dėl LJL privatizavimo stumia V.Vismantą iš posto. / Redakcijos archyvo nuotr.

Nors Lietuvos susisiekimo ministerijos Viešųjų ryšių tarnyba oficialiai neskelbė, tačiau Latvijos ir Rusijos internetinė žiniasklaida pranešė, kad nuo balandžio 8 dienos iš Lietuvos jūrų laivininkystės (LJL) vadovo pareigų pasitrauks Vytautas Vismantas.

Tai portalui “RŽD partner” patvirtino Lietuvos susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas. Pats V.Vismantas šį žingsnį kol kas atsisako komentuoti.

Kitas susisiekimo viceministras Arūnas Štaras teigė, kad V.Vismantas aiškinęs, jog pasitraukimo priežastis esanti ir tai, kad dėl Lietuvos jūrų laivininkystės privatizacijos įsiliepsnojo per daug aistrų.

LJL privatizacijai aktyviai priešinasi dalis miesto visuomenės.

Lietuvos jūrininkų sąjungos narys Algirdas Mikalajūnas yra teigęs, kad V.Vismantas jam sakęs, jog jei Susisiekimo ministerija leistų dirbti, bendrovė įveiktų dėl pasaulinės krizės atsiradusius sunkumus.

Tai V.Vismantas įrodė 2001 metais, kai po privatizacijos atskyrus pelningiausią dalį ir palikus senus laivus bei skolas, jo vadovaujama LJL sugebėjo išgyventi.

Tačiau Susisiekimo ministerija yra pareiškusi poziciją privatizuoti 61,44 proc. LJL bendrovės akcijų paketą.

Ministerijos nepaveikė jūrininkų svarstymai, kad pardavus LJL akcijas Lietuva nebebus jūrinė valstybė. Nesujaudino ir įspėjimai, jog valstybės už akcijas gauti pinigai bus menki, nes dabar yra pats netinkamiausias metas pardavinėti turtą.

Pagrindinė priežastis, kodėl siekiama privatizuoti Lietuvos jūrų laivininkystę, yra tai, kad ji pastaruosius dvejus metus dirbo nuostolingai.

Laivams atnaujinti buvo paimta per 50 mln. eurų kreditų. LJL jų nesugebanti grąžinti iš savo veiklos, todėl teko parduoti du laivus. Neaudituoti LJL nuostoliai 2009 m. sudarė 28,9 mln. litų, 2008 m. – 19,7 mln. litų.

Pernai apyvarta, palyginti su 2008 metais, nukrito 32,4 proc. iki 59,2 mln. litų.

Dėl krizės pernai nuostolius skaičiavo ir aplinkinių šalių laivybos kompanijos. Latvijos jūrų laivininkystės („Latvijas kugnieciba“) nuostoliai pernai sudarė per 20 mln. JAV dolerių.

Lietuvos piliečių sąjungos pirmininkas Dionyzas Varkalis yra įspėjęs, kad jei bus bandoma privatizuoti Lietuvos jūrų laivininkystę, sąjunga rengs įvairias akcijas.

Gegužės 1 dieną Klaipėdoje jau planuojama surengti mitingą prieš privatizaciją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų