Miesto ir universiteto derybos: Klaipėdoje – naujos gimnazijos įkūrimas? | kl.lt

MIESTO IR UNIVERSITETO DERYBOS: KLAIPĖDOJE – NAUJOS GIMNAZIJOS ĮKŪRIMAS?

Miesto valdžia ir Klaipėdos universiteto vadovybė derina pozicijas švietimo srityje. Nuspręsta ieškoti galimybių mieste įkurti su aukštąja mokykla siejamą gimnaziją.

Uostamiesčio valdžios ir Klaipėdos universiteto atstovai aptarė universiteto ir savivaldybės bendradarbiavimą švietimo srityje.

Susitikime išskirti ir aptarti du klausimai. Vienas jų – būtinybė palaikyti glaudesnius ryšius pedagogų kvalifikacijos tobulinimo, perkvalifikavimo srityje.

Minėto pobūdžio funkcijos atliekamos tiek Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centre, tiek viename Klaipėdos universiteto padalinių.

Susitikime tartasi, kaip išvengti paslaugų pasikartojimo atvejų, kaip dviejų įstaigų darbą sukoordinuoti taip, jog visoms pusėms tai būtų naudinga.

"Ieškome geriausio sprendimo miesto pedagogų bendruomenei, kaip gauti geriausias paslaugas už priimtiniausią kainą", – apibendrino Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Anot vicemero, nuspręsta, kad bus sudaryta darbo grupė, kuri išanalizuos tiek miesto, tiek Klaipėdos universiteto galimybes ir pateiks situacijos sprendimo sprendimus.

Susitikime aptarta ir jau prieš kurį laiką gimusi universiteto gimnazijos atsiradimo idėja.

"Jau seniai yra sutarimas ir nutarimas, kad Klaipėdos universitetas turėtų turėti savo gimnaziją", – sakė A.Cesiulis.

Tiesa, vicemeras pabrėžė, kad kol kas nėra atsakyta į klausimą, ar gimnazija turėtų būti universitetinė ar universiteto, mat tarp šių pasirinkimų yra skirtumų.

Siekiama, kad tiek universitetas, tiek mokykla, kurios pagrindu bus įkurta naujoji gimnazija, dėl pokyčių gautų naudos ir gimnazijos įkūrimas neapsiribotų tiesiog vardo suteikimu.

Anot Klaipėdos mero pavaduotojo, esama planų jau rugsėjį miesto tarybai teikti siūlymą pritarti minėtos gimnazijos steigimui.

Kol kas manoma, kad nauja, su universitetu siejama gimnazija galėtų tapti netoli šios aukštosios mokyklos miestelio esanti Klaipėdos "Žemynos" gimnazija.

"Dabar, ko gero, viskas yra susieta su "Žemynos" gimnazija. Jos pagrindu turėtų būti įsteigiama universitetinė gimnazija", – aiškino A.Cesiulis.

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Juokdariams

Pirma susiskaičiuokite, kiek disertacijų tame universitete yra nuplagijuotos, pasitikrinkite, kokie realiai beverčiai yra mokslininkų darbai, koks jų žemas lygis - su mažomis išimtimis. Susitvarkykite nesąmones Komunikacijos "specialisčių" tarpe, kur disertacijos neatitinka minimalių reglamentuotų reikalavimų ir kriterijų. Kai nupurtysite visus, kurie dr ir aukštesnius laipsnius turi neteisėtai, pasiskelbsite plagiato atvejus ir atsiskaičiuosite, kiek valstybės pinigų išmėtyta finansuojant pseudomokslą ir nusirašinėtojus plagiatorius, štai , tada galima ir ką kita planuoti. Dabar tokiam universitetui dar ir gimnazijos užsimanyta. Na, ko mokysit vaikus? Gal kaip nusipirkti mokslo darbą ir tapti profesoriumi?

Jūra

Klaipėda degraduoja ir klaipėdiečiai degraduoja pradedant jau mokyklos suolu. Turime universitetinės ligoninės imitavimą, taip pat bus ir su gimnazija. Pavadinimų keitimai nieko niekam nekainuos.

pastebėjimas

Tai Janinai- lansbergys TSKP Leninizmo-Komunizmo katedros profesorius ir komunistė iš jedinstvos gretų dalytė yra sovietų palikimas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS