Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas | kl.lt

NAUJAM KELTUI – „KLAIPĖDOS“ VARDAS

Jau maždaug po metų tarp Smiltynės ir Klaipėdos krantų turėtų pradėti kursuoti naujasis bendrovės "Smiltynės perkėla" keltas. Jam, pasitarus su miestiečiais, nuspręsta suteikti "Klaipėdos" vardą. Artimiausiais metais bendrovė numato ir daugiau permainų.

Laukia naujo kelto

Bendrovė "Smiltynės perkėla" ruošiasi didelėms permainoms ir naujovėms. Iki 2023 m. įmonė į numatytus projektus ketina investuoti daugiau nei 20 mln. eurų. Vienas jau įgyvendinamų tikslų – naujas keltas.

Šių metų gegužės pradžioje "Smiltynės perkėla" pasirašė naujo universalaus keleivinio-krovininio laivo projektavimo ir statybos sutartį su tarptautinį konkursą laimėjusia bendrove "Vakarų Baltijos laivų statykla".

"Smiltynės perkėlai" naujasis keltas turėtų būti perduotas artėjančių metų liepą.

Bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Čiakas teigė, kad naujasis keltas pagerins susisiekimą su Neringos pusiasaliu, padės sumažinti vasarą prie kelto nusidriekiančias automobilių eiles.

Tai yra vardas, kuris kelia tam tikrų lūkesčių ir įsipareigojimų. Turintis tokį vardą laivas turi būti ypatingas – jis privalo būti visomis prasmėmis patrauklus, labai gerai prižiūrimas.

Rinko vardą

Bendrovės vadovas sakė, kad įmonė atsakingai, lyg naujam būsimam komandos nariui, keltui rinko vardą, tačiau paaiškėjo, kad tai nėra lengva užduotis. Galiausiai nuspręsta paprašyti gyventojų pagalbos.

Socialinio tinklo paskyroje žmonės buvo raginami siūlyti, jų manymu, naujajam keltui labiausiai tiksiantį pavadinimą. Įvairiais būdais bendrovę pasiekė apie 100 galimų naujojo kelto vardų. Teigiama, kad tarp jų visų išryškėjo vienas lyderis – "Klaipėda".

"Tai yra vardas, kuris kelia tam tikrų lūkesčių ir įsipareigojimų. Turintis tokį vardą laivas turi būti ypatingas – jis privalo būti visomis prasmėmis patrauklus, labai gerai prižiūrimas. Tikimės, kad laivas tokiu pavadinimu bus ir labai moderniai suprojektuotas", – vylėsi M.Čiakas.

Teigiama, kad naujasis keltas bus pats moderniausias bendrovės "Smiltynės perkėla" turimo parko laivas, kuris vienu metu galės plukdyti iki 40 lengvųjų automobilių.

Tai bus laivas, kuris galės priimti iki aštuonių didžiųjų turistinių autobusų.

Esant poreikiui, naujasis keltas galės būti nukreiptas dirbti į Šiaurės ragą kaip keleivinis laivas, kuris gali plukdyti iki 1 tūkst. keleivių.

Tikimasi, kad keltas bus naudojamas bent du dešimtmečius.

Šiuo metu įmonė turi penkis keltus, seniausias jų – "Kintai". Jį ir pakeis naujasis keltas.

Klaipėdietiškas akcentas

Paprašytas simbolinio pritarimo naująjį keltą pavadinti miesto vardu, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad miestui tai – garbė.

"Toks tam tikras klaipėdietiškas istorijos aspektas, akcentas tikrai buvo labai pageidautinas", – sakė meras.

V.Grubliauskas taip pat pabrėžė ir tai, kad naujasis keltas "Klaipėda" bus statomas Klaipėdoje. Tai, anot miesto vadovo, – gražus sutapimas.

Bendrovės "Vakarų laivų gamykla" vadovas Arnoldas Šileika teigė, kad šis užsakymas įmonei yra svarbus ir garbingas.

"Tai yra mums svarbiausias šių ir kitų metų projektas, nes vertintojai visi yra čia. Tikrai norime, kad tie vertinimai būtų patys geriausi, o keltas ilgai tarnautų žmonėms, įgula liktų patenkinta sąlygomis, kurios būtų sudarytos", – kalbėjo A.Šileika.

Iškils naujas pastatas

Kaip minėta, bendrovė turi ir daugiau planų nei vien tik naujasis keltas. Po šio projekto lauks naujo keleivių aptarnavimo-administracinio pastato statybos Naujojoje perkėloje.

Numatoma, kad objekto statybos prasidės kitų metų pavasarį. Šiuolaikiškas ir modernus statinys turėtų iškilti per porą metų.

"Klaipėdos miesto gyventojams ir svečiams bus atvertas priėjimas prie Kuršių marių. Jis turės modernią terasą, iš kurios atsivers nuostabūs vaizdai. Miestiečiai galės terasoje atsigerti kavos ir stebėti atvykstančius ir išvykstančius laivus", – apibendrino bendrovės vadovas M.Čiakas.

Tikimasi, kad ši miesto vieta taps nauju traukos tašku.

Bendrovės "Smiltynės perkėla" valdybos pirmininkas, nepriklausomas valdybos narys Valdemaras Vaičekauskas pabrėžė, kad šiuo metu stovintis pastatas yra avarinės būklės. Jį nugriauti planuojama artėjančiais metais.

GALERIJA

 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
Aurimo Skirmanto nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (9)

pastebejimas

Kad Memel vardu pavadinti kelta,reikia pirma nusilenti iki zemes,paprasyt leidimo uzduot klausima tik po to ziurint i zeme,nuleidus galva prasyt malones ir leidimo dvarponiu is sostines...

bliamba su jumoru--

normaliai butu - " Memel" vardas...

O man patinka

vardas :) Klaipėdoje manau turi būti Klaipėda , o ne " vilnius ar stasys .." Priminkite aimanuojantys dėl vardo ar Klaipėda ne Lietuvoje ? Visai papušote šiaudiniai patryjotai ? Kas per Klaipėdos diskriminacija ? :)))
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS