Naujame socialinių paslaugų plane – plėtra ir naujovės | kl.lt

NAUJAME SOCIALINIŲ PASLAUGŲ PLANE – PLĖTRA IR NAUJOVĖS

  • 1

Transporto organizavimo paslaugas, kurias teikia Savivaldybei pavaldžios įstaigos, bus siekiama plėsti ir į šių paslaugų teikimą taip pat įtraukti nevyriausybinį sektorių.

Patvirtinusi naują Socialinių paslaugų planą, Klaipėdos rajono savivaldybė pereina į kitą etapą – socialines paslaugas pirks iš nevyriausybinių organizacijų, socialinio verslo. Tokiu žingsniu siekiama praplėsti teikiamų paslaugų spektrą, suteikti klientams didesnį pasirinkimą ir dar kokybiškesnę pagalbą. Pasak rajono mero, šiuo sprendimu norima užsitikrinti kuo daugiau paslaugų teikėjų ir taip spręsti šiuo metu esamas problemas, pavyzdžiui, didesnės pagalbos žmonėms, gyvenantiems kaimiškose vietovėse.

Socialinių paslaugų rajone trūksta

Augantis rajono gyventojų skaičius didina ir socialinių paslaugų poreikį. Praėjusiais metais atlikus apklausą paaiškėjo, kad gyventojams svarbiausia gauti pagalbą į namus, socialinę globą, būsto pritaikymą, transporto paslaugą ar dienos socialinę globą. Dalis šių paslaugų teikiamos Savivaldybės biudžetinių įstaigų, tačiau poreikis gerokai didesnis, ypač kaimiškose vietovėse. Be to, trūksta ir tokių socialinių paslaugų, kaip apgyvendinimas apsaugotame būste ar savarankiško gyvenimo namuose, maitinimo organizavimas.

Siekiant šią situaciją keisti ir plėsti paslaugų bei jas gaunančių klientų ratą, šiemet atlikta išsami analizė dėl socialinių paslaugų išvystymo ir poreikio Klaipėdos rajone.  Konstatuota, kad ribotos Savivaldybės finansinės galimybės, darbuotojų stoka biudžetinėse įstaigose, trūkumas patalpų, automobilių, skirtų neįgaliems gyventojams vežti, ir net paslaugų teikėjų nebuvimas neleidžia užtikrinti ir patenkinti gyventojų poreikio.

Tad naujajame Socialinių paslaugų plane iškeltas konkretus tikslas – pereiti prie paslaugų asmens šeimoje ir bendruomenėje, siekiant kuo ilgiau užtikrinti paslaugas gaunančių gyventojų buvimą jų įprastoje gyvenamojoje aplinkoje, didinti neįgaliųjų savarankiškumą.

Naujovė: perkama ne paslauga, o rezultatas

„Paprastai sakant, įsivertinę susiklosčiusią situaciją ir matydami poreikį mes galėjome išgryninti esminius tikslus. Toliau tęsime projektų įgyvendinimą, bet kartu ir vystysime jau esamų ir naujų paslaugų plėtrą. Vienas paslaugas Savivaldybė pirks, kitas įsigis. Tad kai kurios paslaugos bus plėtojamos ne per Savivaldybei pavaldžias biudžetines įstaigas, o ieškant kitų paslaugų teikėjų, kurie, manau, turėtų padėti išspręsti esamas problemas, ypač kaimiškose vietovėse. Esminis idėjos tikslas – perkamos ne paslaugos, o rezultatas“, – sakė rajono meras Bronius Markauskas.

Vienas iš pavyzdžių – neįgaliųjų savarankiškumo didinimas. Norima skatinti jų įsidarbinimą, didesnę integraciją į visuomenę. Tad jau kitų metų pabaigoje tikimasi  įvykdyti poveikio pirkimą, kad proto negalią ir psichikos sutrikimų turintys gyventojai būtų mokomi gyventi savarankiškai, įtraukiami į darbo rinką.

Intensyvi paslaugų plėtra

Pagalba į namus ir dienos socialinės globos paslaugos – dar vienas prioritetas. Sėkmingai įgyvendinus pirkimą, šias paslaugas papildomai gautų dar arti keturių dešimčių rajono gyventojų. Bus plečiamas ir asmeninės higienos ir priežiūros organizavimas, o dviejose seniūnijose planuojama įsteigti ir naujus vaikų dienos centrus.

„Būtina užtikrinti ir transporto organizavimo paslaugas, kurias teikia Savivaldybės biudžetinės įstaigos. Tačiau sieksime jas palaipsniui plėsti ir į šių paslaugų teikimą taip pat įtraukti nevyriausybinį sektorių. Pirmiausia, pervežimą tų gyventojų, kuriems reikalingos hemodializės ligoninėje, sunkios būklės asmenų, kuriems nereikalinga skubioji medicininė pagalba, pervežimą iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos į namus ar atvirkščiai“, – teigė meras.

Dėmesys – vaikams ir senjorams

„Kitas labai svarbus tikslas – užtikrinti reikiamą pagalbą senyvo amžiaus asmenims, neįgaliesiems ir vaikams institucijose. Kalbant apie vaikus, bus plėtojama vaikų dienos centrų infrastruktūra. Priekulės vaikų dienos centras iki 2021 m. spalio galo bus perkeltas į didesnes, suremontuotas ir asmenims su negalia pritaikytas patalpas. Papildomai bus galima priimti dar 16 vaikų“, – sakė mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Didinant asmenų su negalia savarankiškumą, planuojama steigti savarankiško gyvenimo namus. Kitos senjorams, neįgaliesiems ir vaikams reikalingos paslaugos, kurios neteikiamos rajone, pagal poreikį bus perkamos ir kitų savivaldybių įstaigose.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Pastangos suprantamos, kadangi

"proto negalią ir psichikos sutrikimų turintys gyventojai" išskirti prioritetu, o tai daugiau nei aišku: suveš ir vėl į pajūrį vaikučius pabiručius iš sostinės, kur išdidūs tėveliai kam per 50 ar 60 metukų pavargo snarglius valyt atžaloms, o ir jų mamos jau seniai jiems nusibodo - yra šviežesnių... kaip ir vėl viskas kartojasi? Gerbiamieji, pajūris nėra guminis, pardavę tvartelių kampus kur nors ties Balbierškiu tikrai negali pretenduuoti į nemoikamas paslaugas brokiukui, kurį patys ir padarė... ne metas ieškoti kur kitur vietos "idėjoms"?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS