Naujovė: Atgimimo aikštėje atsiras net 100 eglučių | kl.lt

NAUJOVĖ: ATGIMIMO AIKŠTĖJE ATSIRAS NET 100 EGLUČIŲ

Šventinį laikotarpį viena pagrindinių uostamiesčio erdvių atrodys visiškai kitaip nei ankstesniais metais. Klaipėdos savivaldybei atmetus visus verslininkų pasiūlymus, vietoj vienos Atgimimo aikštėje atsiras šimtas vazonuose pasodintų ir skirtingai papuoštų eglučių.

Dekoruos patys klaipėdiečiai

Nė vienas trijų pasiūlymų, kuriuos verslininkai pateikė Klaipėdos savivaldybei Atgimimo aikštės eglutės ir papuošimų nuomos konkurse, miestui neįtiko. Antro konkurso skelbti nebuvo laiko, todėl valdžios atstovai priėmė netradicinį sprendimą.

Į aikštę bus atgabenta šimtas natūralių kalėdinių medelių, kuriuos papuoš mokyklų, darželių bendruomenės.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, dalį sumos – 51 tūkst. eurų – kurią šiemet planuota išleisti puošybai, pavyks sutaupyti.

Eglutės jau perkamos, belieka surasti, kas jas padabins. Dekoravimo klausimais teks rūpintis patiems vaikams ir jų mokytojams bei auklėtojams.

"Minime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, be to, nepavyko nupirkti Kalėdinės eglės, todėl iš tų lėšų kartu su švietimo įstaigomis organizuojame akciją. Nesinori tą aikštę palikti niūrią, tamsią. Mes atvešime eglutes, skirtingo dydžio, aukščio, o klaipėdiečiai jas papuoš. Gyvos eglutės – nepigios, bet tikrai labai daug lėšų sutaupysime. Tai graži akcija, į kurią įsitrauks visa bendruomenė, vaikai atsives tėvelius, senelius, draugus", – tikino I.Šakalienė.

Mokinius apdovanos

Vedėja neabejojo, kad iki gruodžio 1-osios pavyks papuošti visas eglutes.

Klaipėdoje kažką panašaus bandyta sukurti ir anksčiau, tačiau šimto medelių miškas Atgimimo aikštėje bus įkurdintas pirmą kartą.

Komisija atrinks ir nominuos gražiausias šimtmečio eglutes, o jų dekoruotojų komandoms organizatoriai išdalys tūkstantį kvietimų į Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą.

Mokyklų, darželių atstovai jau gali registruotis puošybai.

Jau nelabai ramu, kaip reikės visus sutalpinti.

"Neseniai paskelbėme registraciją, tačiau, sprendžiant pagal dabartinę situaciją, veikiausiai dalyvaus visos Klaipėdos švietimo įstaigos. Ypač masiškai registruojasi darželiai, jau nelabai ramu, kaip reikės visus sutalpinti", – svarstė Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro direktorė Raimonda Stirbienė.

"Šimtas eglučių bus papuoštos tą pačią dieną, o dalyviai vaišinsis arbata, sausainiais, vysk kalėdinis koncertas", – pridūrė pašnekovė.

Netvarkos nebus?

Lapkričio 30-ąją vienu metu švietimo įstaigų atstovai originaliai papuoš šimtą eglučių.

Kiekviena komanda tai padarys skirtingai, tačiau organizatoriai tikisi, kad vaizdas vis tiek bus geras.

"Atsižvelgiant į oro sąlygas, žaisliukai negali būti gaminami iš popieriaus, tačiau visa kita – pačių kūrėjų sprendimas. Dėl skirtingumo – tai labai gerai, atsiskleis vaikų kūrybiškumas, ir miestiečiai galės pasisemti idėjų, kaip originaliai galima papuošti kalėdinę eglutę", – kalbėjo R.Stirbienė.

Kiekvienam dalyviui bus priskirta po eglutę (1–2 metrų aukščio) vazonėlyje, kurią akcijai pasibaigus bus galima pasisodinti prie savo įstaigos, elektros įvadas ir informacinė lentelė su akcijoje dalyvaujančios švietimo įstaigos pavadinimu.

Kaip teigė R.Stirbienė, eglutės ne tik puoš aikštę, bet taps savotiška reklama mokyklai ar darželiui.

Akcijos metu komisijos bus atrinktos ir nominuotos gražiausios šimtmečio eglutės, o gruodžio 14-ąją jas dekoravę vaikai nemokamai lankysis Lietuvos jūrų muziejuje.

Dalyvio paraišką būtina užpildyti iki lapkričio 19-osios.

Eglutės bus nupuošiamos sausio 6-ąją.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

to Ieva Liškevičiūtė

"Minime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį-parasyt tokia nesamone!!??gali tik bemokslis zmogus!Musu Lietuvos valstybei maziausia 765 metai.O nepriklausoma LR atkurta pries 50 metu.Isvada-maziau rukyk arba eik i pradine is naujo,kad nerasytum tokiu nesamoniu.

tomas

Gerai. Dar geriau būtų atrasti tinkamą vietą, pasodinti 100 eglučių, jas prižiūrėti, puošti kad ir visus metus, ir kiekvienais metais pridėti dar po vieną. Argi neįdomus būtų Valstybės Pasas? Labai norėtųsi jį pamatyti po 10, 25, 100 metų...

taigis

d,m, kodel rasai ,kad lietuviams viskas negerai,is kur zinai ,kad lietuviai,,ogal rusai raso ,jie tai nori kirsinti tautas ,o taip nepagalvoji ,zinomai jeigu turi dar galva ant peciu,,gal baikit rasyti ant lietuviu,cia gyvena ne tik lietuviai ,nejuokinkite manes gerai ,mastymo neber,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS