Naujovė Naujajame turguje – edukacinės pamokos moksleiviams | kl.lt

NAUJOVĖ NAUJAJAME TURGUJE – EDUKACINĖS PAMOKOS MOKSLEIVIAMS

  • 11

Vaikščiodami po Klaipėdos Naująjį turgų nenustebkite išvydę būrį vaikų, smalsiai žvelgiančių į prekystalius ir bendraujančių su prekybininkais. Mat nuo šiol turgavietėje organizuojamos nemokamos turiningos ir nuotaikingos pamokos moksleiviams.

Skatina pasaulio pažinimą ir verslumą

Užsiėmimų metu vaikai gali iš arti pamatyti, kaip vyksta prekyba, sužinoti, iš kur atkeliauja prekės, pažaisti pirkėjus ir pardavėjus, gauti dovanų, laimėti prizus.

Turguje jaunuoliai keliauja po paviljonus, degustuoja, viktorinoje spėlioja, ką galima ir ko negalima nusipirkti prekyvietėje, leidžiasi į prekių paieškos varžytuves.

Anot jau pamokoje dalyvavusių Klaipėdos „Saulutės“ mokyklos-darželio ketvirtokų auklėtojos Alinos Purtokienės, interaktyvi edukacinė pamoka, integruojanti matematikos, pasaulio pažinimo bei kitus mokomuosius dalykus, patrauklia žaidimo forma žadina vaikų smalsumą ir ugdo verslumą.

„Šiuolaikiniams vaikams atrodo, kad geriausia profesija – būti verslininku. Tad ši ekskursija – vienas geriausių būdų jiems realiai susipažinti su verslu. Galėjome ir pasivaikščioti po paviljonus, ir pabendrauti su prekybininkais. Vaikai noriai diskutavo, derėjosi, skaičiavo pinigus. Esame dėkingi Naujojo turgaus administracijai už indėlį į jaunosios kartos švietimą ir šiltą priėmimą“, – pamokos įspūdžiais dalijosi ketvirtokų auklėtoja A.Purtokienė.

Prekyvietė – artima ir atvira jaunajai kartai

Vaikų dienos centro „Dienvidis“ auklėtiniams pamokėlė pakeitė požiūrį į turgų. Jų auklėtoja Valda Sukauskaitė pastebėjo, kad prekyvietė ugdytinius žavėjo prekių gausa, atsinaujinusiais paviljonais. Vaikai dalinosi įspūdžiais, kad norėtų turguje lankytis dažniau, nes maisto produktai atrodo šviežesni, prekių pasirinkimas didesnis nei kitur.

„Jaunuoliai turėjo įvykdyti orientacinę užduotį ir visame turguje rasti įvairiausias prekes. Atskiras mėsos paviljonas gardžiai glostė nosį, o įėję į žuvies skyrių pasijutome tarytum žvejai grįžę iš jūros. Prireikus atsinaujinti rūbų spintą radome puikių, madingų, šiuolaikiškų rūbų. Prekybininkai maloniai mus priėmė, ko nežinojome – paaiškino. Pamokėlę vedusi mergina mus nustebino papasakojusi, kad turguje prekiauti vasarą gali ir moksleiviai. Dėkojame už gerą laiką bei skanėstus. Nuo šiol tikrai dažniau užsuksime į Naująjį turgų, nes jį pamatėme visiškai kitokį: artimą jaunimui“, – sakė auklėtoja.

Pasak Naujojo turgaus direktoriaus Viačeslavo Karmanovo, turgus – vieta, kur ateina ir dirba visų kartų atstovai.

Pavyzdžiui, šiemet vasaros prekyba įsibėgėjo mėnesiu vėliau, nes dėl pailgėjusių mokslo metų prekybininkams padedantys moksleiviai prie prekystalių stojo tik liepą.

„Turgus tapo ne tik apsipirkimo, bet ir bendravimo, poilsio vieta. Atsinaujinusi turgavietė yra pritaikyta jaunajai kartai. Veikia belaidis internetas, vaikų žaidimo aikštelė, keturios kavinės, naujame rūbų paviljone apstu prekių jaunimui. Edukacinėmis pamokomis mes kartu siekiame, kad jaunimas iš arčiau pažintų prekybininko profesiją. Ir tai svarbu ne tik mūsų turgavietei ar miestui. Pažiūrėkite į klestinčią Vokietiją – ten smulkus ir vidutinis verslas sukuria 80 procentų šalies BVP. Verslumą reikia ugdyti, kurti verslumo tradicijas“, – pamokėlių prasmę aiškino turgavietės direktorius.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Klaipėdietis

Geriau Karmanovas greičiau stotelę sutvarkytų, o tai šiandien nė vieno darbininko nei technikos tik TVORA stovi ir negali trombuotu žvyru eit. Ir dar, kodėl nėra šviesos tamsiu metu? Juk nelabai jauku eiti kai jaunimėlis ant medinių "tumbočkų" patamsyje šlaistosi. Ir kurių velnių ta astanofkę reikia pertempti nuo perėjos tolyn, juk žmonės namo skuba po darbų. GĖDA

Viskas aišku.

Jau išplovė per 20 metu smegenis visiems Lietuvos vaikams vaizduodami netikusius dalykus kaip normas ir melą pateikdami kaip tiesą. Ir čia dabar gražiai aiškins naujai ateinančiai kartai kad liberalizmo persunktas gyvenimas yra puiku. Dar ir sau pinigų pasims per tokius ,,minkštų projektų" vykdomus smegenų minkštinimus

Labai reikalingas dalykas

tik reikėjo visų pirma moksleiviams pasakyti kad atidarinėjant savo verslą ir dr neturint nei cento pajamų, laukia galybė įmokų ir kt. mokesčių. O vystant savo smulkų verslą niekas neatsižvelgs kad tu iš jo kol kas neturi pajamų - turėsi mokėt kada pasakys. Ir taip išeis kad atiduosi ne tik savo uždarbį, bet dar ir turėsi iš kažkur pridėti savo pinigų. Tokios yra smulkaus verslo galimybės Lietuvoje. Žinoma, jeigu nevedi dvigubos buxalterijos. Ir dar. Šitas Naujojo turgaus edukacijas reikėjo pradėti nuo vietų MIESTIEČIŲ O NE VERSLININKŲ(!!!) turguje KAINŲ. Turgus turi būti tikru eilinių žmonių turgum o ne pinigo sunkėjų ir lenkų surogatų pardavėjų vieta
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS