Nemuno deltos regioniniame parke – šienpjovių čempionatas | kl.lt

NEMUNO DELTOS REGIONINIAME PARKE – ŠIENPJOVIŲ ČEMPIONATAS

  • 2

Nemuno deltos regioniniame parke šeštadienį vyksta Nacionalinis šienpjovių čempionatas, skelbia Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

Renginys vyks Rupkalvių kaimo pievose, Šyšos polderyje, Šilutės rajone.

Čempionate varžysis tiek vakarų Lietuvai būdingas žemaitiškas šunkojis, tiek senasis Lietuviškas dalgis, kuris pjauna Dzūkijos ir Aukštaitijos pievas.

Liepos pabaiga yra itin palankus metas šienauti dėl paukščių, kadangi baigiasi perėjimo laikotarpis, sparnuočiai ruošiasi rudeninei migracijai.

Šienaujant perimvietėse sparnuočiai simboliškai išlydimi į rudeninę migraciją, parodant rūpestį, jog ir kitais metais čia sugrįžusių meldinių nendrinukių lauks ūkininkų prižiūrėtos pievos, kuriose gims nauja retųjų giesmininkų vada, teigiama pranešime.

Nacionaliniame šienpjovių čempionate gali dalyvauti tik pilnamečiai asmenys, čempionate dalyvauja komandos iš dviejų šienpjovių. Kiekviena komanda turės nušienauti 3 metrų pločio (2 pradalgės) ir 100 metrų ilgio plotą.

Varžytuvėms numatyta patogi pieva, kurioje bus ūgtelėjusi 30-50 cm aukščio atolo žolė.

Komandos varžosi greičio ir kokybės atžvilgiu. Nugalėtoja bus skelbiama komanda, greičiausiai nušienavusi savo pradalges, o taip pat ir komanda šį darbą atlikusi kokybiškiausiai.

Greičiausiai pradalges nušienavusi komanda bus vertinama sumuojant kiekvieno komandos nario laiką, per kurį buvo įveikta trasa. Teisėjai vertins ir minimalią šienavimo kokybę – pradalgėje fiksuojant nenušienautos aukštos žolės kupstus ar nepilnai nušienavus pradalges, bus skiriami baudos taškai.

Teisėjų bendru sutarimu išrinkto kokybiškiausiai nušienauto ploto komanda bus skelbiama kokybiškiausio šienpjovio kategorijos nugalėtoja.

Greičiausiai savo pradalges įveikę šienpjoviai bus kviečiami dalyvauti ir antrame ture – individualiose šienpjovių varžytuvėse. Mažesniame plote varžysis patys greičiausi šienpjoviai, o nugalėtojui bus suteiktas „Metų šienpjovio“ titulas.

Taip pat numatyta nominacija greičiausiai šienpjovių komandai – „Skriejantys dalgiai“, vyriausiam dalyviui – „Metų patirtis“, jauniausiam – „Tradicijų tęsėjas“, originaliausiai komandai – „Kaip bepavadinsi, taip nepagadinsi“.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Jau padangių pievos valomos,

Nušienauti vyturiai...

Arturas

Atsisakykim "trimerių"! Suteikim malonumą sau, neterškim aplinkos (daugiausia nepakeliamu garsu). O koks malonumas stebėti ir girdėti, kaip paprastu dalgiu pjaunama žolė!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS