Neringiškiams ketinama grąžinti teisę be eilės keltis per Kuršių marias | kl.lt

NERINGIŠKIAMS KETINAMA GRĄŽINTI TEISĘ BE EILĖS KELTIS PER KURŠIŲ MARIAS

  • 5

Neringos ir Smiltynės gyventojams siūloma grąžinti teisę be eilės patekti į keltus, keliančius per Kuršių marias. Jei Seimas pritars, nauja tvarka turėtų įsigaliotų nuo kitų metų gegužės.

Tai numatantiems Vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimams trečiadienį pritarė Vyriausybė. Dabar jie bu teikiami Seimui.

„Reglamentuojame laiką, pagal kurį būtų sudaryta galimybė naudotis perkėla ne nustatyta eile, o išimties tvarka“, – Vyriausybės posėdyje sakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Priėmus pataisas, Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės bei Smiltynės gyventojai, įmonės, čia  dirbantys žmonės, sveikatos darbuotojai ir viešosios tvarkos bei saugumo pareigūnai galės netrukdomai vykti į darbą, vežti vaikus į ugdymo įstaigas, atlikti tarnybines funkcijas.

Pirmumo teise taip pat galės naudotis neįgalieji ir jų vairuojami ar juos vežantys automobiliai.

Anot Susisiekimo ministerijos, bendrovei Smiltynės perkėla tam pakaks dabartinės informacinės sistemos, kurią valdo Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Neringos gyventojai galimybės be eilės keltis per Kuršių marias neteko nuo 2019-ųjų birželio, kai nemokamų leidimų išdavimą perėmė Kelių direkcija. Tuometinis susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigė, kad teise keltis nemokamai buvo piktnaudžiaujama, nes nemažai žmonių tokius leidimus gaudavo nelegaliai.

Kelių direkcijos teigimu, ji nėra atsakinga už kėlimosi be eilės panaikinimą, nes tai yra Smiltynės perkėlos kompetencija.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

ar nekeista

Nesamonė, kodėl Neringiškis sekmadienį vakarop puola lauk ir lekia miegoti kažkur, kur neregistruotas :) o šeštadienį tik grįžta namo. Vargšai namuose būna 1-2 paras per savaitę. Ar nekeista?

Anonimas

I BENDRA EILE tuos BEBRUS visus !!!! VAGYS NR 2 !!!

Kotovskis

O kam jiems tas keltas? Turi aerodromą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS