Oras keičia „Stintapūkio“ šventę | kl.lt

ORAS KEIČIA "STINTAPŪKIO" ŠVENTĘ

  • 1

Iki "Stintapūkio" Neringoje likus mažiau nei savaitei, aiškėja esminės renginio detalės, kurios priklauso ne nuo organizatorių, bet nuo oro sąlygų. Deja, dėl jo pagrindinį šventės akcentą – tradicinę žvejybą bumbinimu – reikės perkelti į krantą, mat Kuršių marių ledas buvo išneštas vėjo.

"Žinojome, kad bumbinimas ant ledo gali neįvykti, todėl beveik visus šventės renginius planavome krante. Žinoma, labai gaila, kad oras šilti pradėjo anksčiau, nei įvyko mūsų šventė, bet visada reikia įžvelgti ir gerąją pusę: svečiams ir dalyviams bus šilčiau, daugiau laiko galėsime praleisti gryname ore", – teigė Nidos KTIC "Agila" direktorė Edita Lubickaitė.

"Stintapūkio" šventėje šiemet labai laukiama šeimų ir draugų kompanijų. Ypatingai daug dėmesio žadama skirti pramoginiams-edukaciniams užsiėmimams.

Vasario 3 d. vyks tradicinė "Stintapūkio" mugė. Joje bus galima paragauti įvairių improvizacijų iš stintos, žaliavalgiškų bei gurmaniškų patiekalų. Taip pat bus galima išmėginti save fizinėse bei protinėse rungtyse, dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose.

"Verslininkai vis dar skambina ir teiraujasi, ar galėtų prekiauti ir jie, bet registracija jau pasibaigė. Dabar vyksta paskutiniai paruošiamieji darbai", – teigė "Agilos" kultūros vadybininkas Laurynas Vainutis.

"Neretai šnekuosi su žmonėmis, kurie dar niekada nėra buvę Neringoje ir kurie nėra ragavę stintos. Kreipiuosi į jus – atvykite, padalyvaukite "Stintapūkio" šventėje, paragaukite stintų ir apžiūrėkite mūsų nuostabų miestą. Laikas tam puikus: nei per šalta, nei per karšta, žmonių nėra daug. Kviečiu ir visus Neringą mylinčius žmones – pamatykite ją ne vien vasaros sezono metu", – ragino Neringos meras Darius Jasaitis.

Praėjusį penktadienį Neringos savivaldybės administracija savo "Facebook" profilyje pasidalijo įspėjimu-rekomendacija: "Nors Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad ledo storis ties Nida yra 22 cm, o jo suirimas siekia tik du balus, šiandien jis saugus tik 2 km nuo kranto. Preiloje nerekomenduojama eiti toliau nei 500 m nuo kranto. Šeštadienio popietę prognozuojamas itin stiprus vėjas, todėl poledinės žūklės planus labai prašome atidėti. Ties Pervalka ir Juodkrante ant ledo lipti itin pavojinga."

Įspėjama buvo visai ne be reikalo, nes jau sekmadienį ryte Neringoje ledas buvo nuplėštas nuo pakrantės ir vėjo nešamas į priešingą Kuršių marių pusę Drevernos link. Kaip ir kasmet, netrūko ir žvejų ekstremalų, kurie rizikavo lipdami ant ledo.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

qq

Blogai, vėliau stintos kaina kils...viena stinta ----vienas euras :)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS