Kad išsimaudytų jūroje, briedis į paplūdimį užsuko iš pat ryto. Tuomet Smiltynės pliaže darbą pradėjo ir gelbėtojai. Tik jie nesitikėjo, kad briedis paplūdimyje išbus taip ilgai – net 11 valandų.
„Jis, kaip stovėjo – niekas nėjo į jūrą. Tai kaip ir gelbėtojas buvo – prevencinį darbą atliko“, – teigė gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.
Gelbėtojai pasakojo, kad briedis nebuvo drausmingas pliažo lankytojas – į jūrą lindo, kai maudytis joje buvo draudžiama, nes plevėsavo raudonos vėliavos.
„Raudona vėliava galioja poilsiautojams. Buvo bangavimas, pavojingos oro sąlygos, bet briedžio tai neišgąsdino“, – pasakojo A. Siakki.
Gelbėtojams dėl briedžio maudynių audringoje jūroje buvo neramu.
„Iš pradžių stovėjo jūroje prie kranto, paskui nuplaukė apie pusę kilometro į jūrą. Gelbėtojai net nematė jo per žiūronus. Pamanė, kad viskas, nuskendo, bet jis po to grįžo“, – aiškino A. Siakki.
Išsimaudęs jūroje briedis, matyt, pavargo, nes pliaže dar ir nusnaudė. Netikėto svečio išprašyti iš pliažo gelbėtojams nepavyko – teko ir pliažą, ir prieigas aptverti stop juosta, o vasarotojus varyti tolyn.
„Žmonėms čia kaip pramoga, jie apie gyvūnus negalvoja. Ateina, fotografuoja, gąsdina gyvūnus. Svarbiausia, kad jų nebūtų šalia“, – sakė gelbėtojų vadovas.
Briedis jūroje – žmonėms egzotika.
„Reiktų paeiti toliau ir leisti jam maudytis. Jūra visų“, – teigė moteris.
„Kol kas dar tokios situacijos neteko, bet jeigu pamatyčiau, manau, kad išsimaudyčiau kartu. Nepalikčiau jo vienatvėje maudytis, palaikyčiau kompaniją“, – tikino vyriškis.
Pasideginęs, nusnaudęs ir išsimaudęs briedis iš paplūdimio išėjo tik 21 val. vakare.
„Gelbėtojai baigė darbą ir briedis išėjo iš jūros. Jis visą dieną buvo prie vandens, vandenyje. Gal pailsėti norėjo“, – samprotavo gelbėtojų vadovas.
Specialistai briedžiu pliaže nesistebi. Tik pataria šiuos didingus gyvūnus stebėti iš toliau.
„Ten, kur pliažas, yra migracijos keliai. Pavasarį ir rudenį dažniausiai galima sutikti briedžius, ir tai nieko nestebina. Nereikia jo nei gelbėti, nei kažką daryti, tiesiog leisti jam eiti savo keliu“, – aiškino Gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vedėjas Vitalis Marozas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Anot aplinkosaugininkų, dėl besimaudančio briedžio jūroje nerimauti nereikia.
„Jis Kuršių marias gali perplaukti be jokio vargo. Tai šitoje vietoje jis tikrai geras plaukikas. Jeigu jis yra vandenyje, reiškia, jam reikia būti vandenyje. Jeigu jis eina – jam nereikia pastoti kelio, o leisti praeiti“, – kalbėjo V. Marozas.
Žinovai tikina, kad briedžiams prie jūros patinka – jie geria jūros vandenį, brenda į ją atsigaivinti. Mokslininkai yra užfiksavę, kad prieš porą dešimtmečių į Baltijos jūrą Estijoje įsibridęs briedis pasiekė kitą jūros krantą – Suomiją. Bet Kuršių nerijoje dažniau briedžiai pastebimi besimaudantys mariose. Nors yra užsukę ir į Nidos bei Smiltynės paplūdimius.
Naujausi komentarai