Pliažuose – vaizdo stebėjimo kameros | kl.lt

PLIAŽUOSE – VAIZDO STEBĖJIMO KAMEROS

Uostamiesčio paplūdimiuose planuojama įrengti vaizdo stebėjimo kameras, kurios padėtų užtikrinti didesnį poilsiautojų saugumą, apsaugoti inventorių nuo vandalų. Tačiau pasigirdo nuogąstavimų, ar nebus pažeidžiamos pramogautojų pajūryje teisės.

Skelbs viešą konkursą

Apie vaizdo stebėjimo kamerų įrengimą paplūdimiuose prabilta dar praėjusiais metais, kai buvo pavogta viešųjų paslaugų stotelės saulės baterija.

Kad tokius įrenginius reikia sumontuoti kuo skubiau, patvirtino ir šiemet įvykęs vandalizmo aktas. Paplūdimiuose buvo suniokoti neseniai pastatyti suoliukai, dingo mediena, nuverstas tualetas, atsukti ir pavogti gelbėtojų stebėjimo bokštelių varžtai.

Norima, kad tokie įrenginiai atsirastų Antrosios Melnragės ir Smiltynės centriniame paplūdimyje. Kameros ir stebėjimo paslaugą ketinama pirkti konkurso būdu.

"Kai paskelbėme, kad ruošiamės įsigyti šiuos įrenginius, pradėjo važiuoti įvairių firmų atstovai ir siūlyti savo paslaugas. Nusprendėme skelbti viešąjį konkursą", – teigė biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktorius Virginijus Urbonas.

Vadovas atskleidė, kad konkurso sąlygose įstaiga išdėstys, ko nori, o verslininkai turės pateikti siūlymus, kaip tai įgyvendinti.

"Technologijos vystosi sparčiai. Mes negalime pasakyti, kaip geriausia pasiekti tikslus už mažiausią kainą. Neaišku, net kiek kamerų reikia. Viską turės pasakyti specialistai. Pavyzdžiui, Ventspilyje įrengta kamera filmuoja 1,5 kilometro atstumu. Mums svarbu, kad būtų geras vaizdas, kokybiškai perduodama medžiaga. Iš pradžių – į mūsų monitorius, o paskui – gal ir policijai", – teigė vadovas.

Tikslas – didesnis saugumas

Paskelbus apie planus įrengti vaizdo stebėjimo kameras paplūdimiuose, pasigirdo svarstymų, ar taip nebus pažeidžiamos žmonių teisės. Atkreiptas dėmesys, kad pliažuose pramogauja pusnuogiai žmonės.

V.Urbonas tikino, kad įmonė, kuri pasirūpins kameromis, privalės turėti leidimą teikti stebėjimo paslaugą. Toks reikalavimas bus įrašytas į konkurso sąlygas.

Gal man ir pačiam nelabai patiktų, jei būčiau filmuojamas paplūdimyje, tačiau tikslas – aukštesnis.

"Manau, kad tuos įrašus turėtų matyti labai siauras žmonių ratas. Gal man ir pačiam nelabai patiktų, jei būčiau filmuojamas paplūdimyje, tačiau tikslas – aukštesnis. Norime užtikrinti didesnį poilsiautojų saugumą, apsaugoti turtą nuo vandalų, fiksuoti viešosios tvarkos pažeidimus. Gal kameros drausmintų ir iškrypėlius, kurie gąsdina moteris", – prognozavao V.Urbonas.

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos Informacijos ir technologijų skyriaus vyriausioji specialistė Raminta Sinkevičiūtė-Šečkuvienė aiškino, kad tikslus, kuriais gali būti vykdomas vaizdo stebėjimas, reglamentuoja Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas.

Tai gali būti atliekama, siekiant užtikrinti visuomenės saugumą, viešąją tvarką, apginti asmenų gyvybę, sveikatą, turtą ir kitas teises bei laisves, tačiau tik tais atvejais, kai kiti būdai ar priemonės yra nepakankamos arba netinkamos, ir jei duomenų subjekto interesai nėra svarbesni.

Turės įspėti lankytojus

Anot R.Sinkevičiūtės-Šečkuvienės, manytina, kad vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas paplūdimiuose, siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą ir apsaugoti inventorių, atitinka įstatymo nuostatas, kuriomis gali būti vykdomas vaizdo stebėjimas.

Tiesa, nėra aišku, kur konkrečiai būtų sumontuotos kameros, tad negalima įvertinti proporcingumo. Nėra žinoma ir kokia būtų vaizdo kamerų raiška.

"Pats duomenų valdytojas turėtų labai atidžiai įvertinti vaizdo kamerų stebėjimo lauką ir vietas, atsižvelgdamas į visus įmanomus faktorius, kurie gali turėti reikšmės", – teigė atstovė.

R.Sinkevičiūtė-Šečkuvienė aiškino, kad, vykdydami vaizdo stebėjimą, duomenų valdytojai privalo laikytis įstatyme nustatytų tam tikrų reikalavimų.

Kameros turi būti įrengtos taip, kad stebėjimas būtų vykdomas ne didesnėje patalpos ar teritorijos dalyje ir būtų renkama ne daugiau vaizdo duomenų nei būtina.

Tai neturėtų būti daroma patalpose, kur žmonės pagrįstai tikisi absoliučios privatumo apsaugos ir kur toks stebėjimas žemintų žmogaus orumą. Tarp tokių vietų – tualetai, persirengimo kambariai, kabinos.

Taip pat prieš įeinant į teritoriją, kurioje yra kamerų, turėtų būti pateikta informacija apie vykdomą vaizdo stebėjimą, kas tai daro, kontaktinė informacija.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Romas

Ten niekas su protu nesusipyko jie protingi kaškas padarys bizniuką įrenginėdamas kameras. O dar didesnis bizniukas porno nuotraukos.

Untanis

Jie visai su protu susipyko...

kur

Dar parasykit kiek ir kur, -- tada pades.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS