Poilsiautojai saugumo nepaiso | kl.lt

POILSIAUTOJAI SAUGUMO NEPAISO

Saulėtomis dienomis Klaipėdos paplūdimiuose knibžda poilsiautojai. Ne visi jie paiso saugaus elgesio taisyklių. Nors vandenyje pastatyti įspėjamieji ženklai, informuojantys apie pavojingas duobes, žmonės vis tiek drąsiai brenda į jūrą.

Pasak biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Siakki, gelbėtojams kone kasdien tenka vaikyti draudžiamose zonose besimaudančius poilsiautojus.

"Jūros dugnas itin duobėtas Girulių ir Pirmosios Melnragės paplūdimiuose. Kur susidariusios didesnės duobės, 30 metrų atstumu įrengiame ženklą "Draudžiama maudytis". Jeigu atsivėrusi mažesnė duobė, taip pat pastatomi draudžiamieji ženklai. Deja, neretai poilsiautojai į juos nekreipia dėmesio. Būna ir taip – kol tėvai deginasi, vaikai vieni maudosi šalia minėtų ženklų", – pasakojo A.Siakki.

Esant bangavimui, tose vietose, kur atsivėrusios dubės, padidėja trauka į jūrą. Žmogus nebegali grįžti į krantą. Tai primena plaukimą upėje prieš srovę.

Gelbėtojai nuolat budi paplūdimiuose ir drausminta pernelyg atsipalaidavusius poilsiautojus.

Duobių saugotis reikia, nesvarbu, jūra rami ar banguota.

Direktoriaus pavaduotojas teigė, kad, patekęs į duobę, žmogus turėtų taupyti energiją, iškelti vieną ranką ir plūduriuoti vandens paviršiuje, kol atskubės gelbėtojai.

Rizika: nors apie jūroje tykančius pavojus žmones įspėja ženklai, tačiau jų poilsiautojai dažniausiai nepaiso. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)

"Kai bangos mažos, net ir iki kelių į vandenį įbridęs žmogus, patekęs į duobę, atsidurs didesniame gylyje, kojomis žemės nebepasieks. Mažai žmonių, kurie moka gerai plaukti. Tokiais atvejais prasideda panika. Esant bangavimui, tose vietose, kur atsivėrusios duobės, padidėja trauka į jūrą. Žmogus nebegali grįžti į krantą. Tai primena plaukimą upėje prieš srovę. Tada rekomenduojama ne bandyti grįžti, o priešingai – plaukti tolyn į jūrą. Nors tai psichologiškai sunku suvokti, tačiau, nuplaukus gilyn į jūrą, srovės paleis, o tada, kiek paplaukus į šoną, bus galima saugiai sugrįžti", – patarė A.Siakki.

Palyginti su praėjusia vasara, Klaipėdos paplūdimiuose poilsiautojai rečiau piktnaudžiauja alkoholiniais gėrimais.

Pasak A.Siakki, įkaušusius tautiečius tramdyti tenka retai, tačiau gelbėtojai susiduria su kita problema – pajūryje paūžti mėgstančiais uostamiestyje dirbančiais užsieniečiais.

Neretai pasimėgauti saulės voniomis jie ateina nešini buteliais.

Apie pažeidėjus informuoja kiti poilsiautojai, juos pastebi gelbėtojai. Tokiais atvejais žmonės įspėjami palikti paplūdimį.

Šiems nesutikus to padaryti, kviečiami policijos pareigūnai.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Šiaip

Atvykę padirbėti visų pirma privalo laikytis vietos įstatymo. Atsakomybę turi prisiimti ir darbdaviai atsivežė pigius darbininkus. Taigi bauda nusižengusiems plius dvigubai didesnė bauda darbdaviams. Bus tikrai labai patriotiškai darbdavių atžvilgiu. Bauda turi tik didėti.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS