Pradėjo dėlioti smėlio konteinerius | kl.lt

PRADĖJO DĖLIOTI SMĖLIO KONTEINERIUS

Prižiūrėtojai šiandien miesto gatvėse pradėjo statyti plastikines dėžes su smėliu. Tai vienas pasiruošimo žiemos sezonui, kuris oficialiai startuos po mažiau nei savaitės, darbų.

Iš viso miesto gatvėse atsiras 300 smėlio ir druskos mišinio konteinerių, kurių talpa – 0,3 kub. metro, ir 50 tokių, kurių talpa – 1,1 kub. metro. Didesnės dėžės statomos prie pėsčiųjų takų, laiptų.

Įmonės "Klaipėdos želdiniai" direktorius Gediminas Valašinas teigė, kad mieste iš karto nebus išdėliotos visos dėžės. Pradžiai žadama verstis su šimtu. Į jas supilta apie 20 t smėlio.

"Kol kas tiek tikrai užteks. Nėra dar tos žiemos. Pastatysime dėžes centrinėse miesto gatvėse prie autobusų stotelių, pėsčiųjų perėjų. Kai atšals stipriau, atvešime daugiau konteinerių su smėlio ir druskos mišiniu", – tvirtino direktorius.

Šaltuoju metų laiku prižiūrėtojams rūpesčių kelia smėlio ir druskos mišinio vagys bei vandalai.

Pasak G.Valašino, pasitaiko atvejų, kai atvykstama barstyti šaligatvių ir aptinkama pustuštė dėžė, nors neseniai ji dar buvo pilna. Dažniausiai smėlio ir druskos mišinį savinasi netoliese įsikūrę daugiabučių gyventojai.

"Pasiberia kiemą, kad nebūtų slidu. Patys smėlio ir druskos mišinio neturi. Nėra, kur jiems pastarojo laikyti. Po balkonu ar rūsyje nesupils", – komentavo vadovas.

Direktoriaus teigimu, ne kartą buvo nutverti žmonės, kurie vagia smėlį. Paklausti, kodėl taip elgiasi, jie atsakė klausimu: "Ar tau gaila valdiško smėlio?"

"Sakome, nueik į parduotuvę, nusipirk ir pamatysi, kiek kainuoja", – pasipiktinimo smėlio grobstytojais neslėpė vadovas.

Anksčiau gatvėse stovinčios smėlio dėžės buvo rakinamos, tačiau šios minties vėliau atsisakyta.

"Druska veikia metalines spynas. Būna, kad šios užšąla. Tada ryte kyla problemų, kai reikia atrakinti", – pasakojo vadovas.

Daug nuostolių pridaro vandalai. Jėgų neturintys kur išlieti jaunuoliai apverčia ar net sulaužo plastikines dėžes. Konteineriai dažniausiai apgadinami savaitgaliais arba po masinių renginių. Jie nukenčia ir eismo įvykių metu. Anot G.Valašino, per sezoną netenkama apie 10–20 smėlio dėžių.

Oficialiai žiemos sezonas uostamiestyje startuoja lapkričio 1-ąją. Nuo šios datos gatves prižiūrintys kelininkai pradeda budėti ir naktimis.

GALERIJA

  • Gediminas Valašinas
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Lietus

Na Vytauto pr. barake jų neprireiks, o lapai užkimš nesenai valytus nuotėkų vamzdžius, na o kas būna po lietaus iš lapų šaligatvyje manau visi žinot, o gal kam ir teko patirti traumas , taip pat žinot kokie batai ir patalpos. Va kas būna kai parazitai valdo miestą.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS