Šalia darželių tyko pavojus? | kl.lt

ŠALIA DARŽELIŲ TYKO PAVOJUS?

Vaikus kas rytą į lopšelį-darželį "Klevelis" atvežantys klaipėdiečiai netveria pykčiu. Anot žmonių, kai kurie vairuotojai piktybiškai pažeidžia eismo taisykles ir įžiebia konfliktus. Nepaisydami vaikų saugumo, jie automobilius palieka šalia įstaigos vartų, ant šaligatvių.

Draudimai – nė motais

Vasarą į lopšelį-darželį "Klevelis" vaiką kiekvieną rytą vežantis klaipėdietis Aras stebisi vairuotojų neatsakingumu.

"Diena iš dienos stebiu situaciją prie Klaipėdos lopšelio-darželio "Klevelis". Kiekvieną rytą atvažiuoja tėvai ar mamytės vidutinio prabangumo automobiliais, užstato vartus ir nuveda savo vaikus į darželį. Lyg niekam automobiliai nemaišytų. Į pastabas, kodėl pažeidžia taisykles, jie atsako "aš trumpam" arba "man policija nė motais". Atsakymą, kas be ko, pagražina necenzūriniais kitos kalbos žodžiais ir nutaiso nustebusį veidą, esą stebėdamiesi, kokio velnio čia kabinėjuosi", – pasakojo vyras.

Įstaigą supa daugiabučiai namai. Anot vyro, kiemuose laisvų vietų netrūksta.

Vis dėlto rytais skubantys tėvai nenusiteikę gaišti laiko stovėjimo vietos paieškoms.

Baiminasi tragedijos

Pasak klaipėdiečio Aro, neleistinoje vietoje palikti automobiliai paralyžiuoja įvažą maisto ir kitų paslaugų teikėjams.

"Nebežinau, kur kreiptis, kad vairuotojai pradėtų gerbti kitus eismo dalyvius. Įvaža reikalinga vaikams pristatyti maisto produktus, atvyksta aptarnaujantys komunalinės tarnybos ir spec. tarnybų automobiliai", – pasakojo klaipėdietis.

Neretai transporto priemonės paliekamos ne tik prie ugdymo įstaigos vartų, bet ir ant šaligatvio, kuriuo žingsniuoja vaikai.

Žmonės būgštauja, kad neatidūs vairuotojai gali nepastebėti mažųjų ir juos sužaloti.

Kreipėsi į policiją

Pasirodo, policijos pareigūnams ši situacija gerai žinoma.

"Informacijos analizės skyrius suskaičiavo, kad šiemet nuo sausio 1 d. į policijos pareigūnus dėl šiuo adresu užstatytos įvažos į kiemą buvo kreiptasi tris kartus" – komentavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

Už automobilių palikimą neleistinose vietose baudžiama pinigine nuobauda.

Randa užlenktus veidrodėlius

Su panašia problema susiduria ir šalia kitų uostamiesčio ugdymo įstaigų gyvenantys žmonės.

Kauno gatvėje gyvenanti klaipėdietė Ina pasakojo, kad su vairuotojais pažeidėjais tenka kovoti ne tik policijos pareigūnams, bet ir patiems miestiečiams.

"Gyvename daugiabutyje šalia lopšelio-darželio. Mūsų namo kiemas nedidelis. Rytais išvažiuoti į darbą sudėtinga, kadangi nuolat zuja automobiliai. Tėvai atveža vaikus ir automobilius palieka, kur papuola. Kartą regėjau, kaip automobilis nuvertė šiukšlių konteinerį, o vaiką į  įstaigą atvežusi mama net nesureagavo. Užstatomi konteineriai, takeliai, iš vejos praktiškai nieko neliko. Namo gyventojai ne kartą įspėjo tokius vairuotojus, palieka raštelius ant automobilių priekinio stiklo. Pasitaikė atvejis, kai vaiką į darželį nuvedęs vyras grįžęs rado atlenktus automobilio veidrodėlius", – prisiminė moteris.

Anot klaipėdietės, tėvai dažnai teisinasi, kad itin trūksta vietos automobiliams, kadangi į lopšelių-darželių teritorijas automobiliais važiuoti draudžiama.

Įrengs daugiau vietų

Pasirodo, kai kurių  Kauno gatvės daugiabučių namų kiemus, šalia kurių įrengti darželiai, planuojama įtraukti į Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo programą.

Realių pokyčių gyventojai ir pasipiktinę tėvai sulauks tik po kelerių metų.

Kol nėra įrengta papildomų vietų automobiliams, vaikus atvežę tėvai priversti pažeidinėti įstatymus.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Bet

Kalčiausi yra milicininkai, nebaudžiamumas skatina piktybini taisykliu pažeidinejima. Žmones jau supranta kad jai nera kur galiu kur noriu!

Taip taip

Prie Rutos darželio kas ka nori tas ta daro:) Mašinas stato ant šaligatviu o žmones apeina jas per važiojama dali arba per veja:) Paklausi kodel taip darai? Atsako- Nera kur parkotis. Palauk VALERA AR TAU KAS NORS ŽADEJO VIETA DARŽELYJE SU PARKINGU:)?

Pilietei

kaip piliete tai labai nepilietiškai mąstai. Išeik anksčiau, jei nespėji su vaiku susisukt, vien dėl tavo norų neturi kentėti kiti žmonės. 10 žingsnių galima ir paeiti, nebūtina iki pat tvoros atvežt.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS