SAM: „Pajūrio senelių namai“ paslaugas teikia nelegaliai | kl.lt

SAM: „PAJŪRIO SENELIŲ NAMAI“ PASLAUGAS TEIKIA NELEGALIAI

  • 15

„Pajūrio senelių namai“ socialinės globos paslaugas teikia nelegaliai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), remdamasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento informacija.

NVSC departamento duomenimis, šių metų kovo pradžioje buvo gautas kreipimasis dėl leidimo-higienos paso globai ir slaugai „Pajūrio senelių namuose“ gavimo. Atlikus vertinimą, nuspręsta šiuo metu neišduoti leidimo dėl aptiktų rimtų trūkumų, juos nurodyta pašalinti.

Gegužės 5 dieną patikrinus, ar buvo pašalinti trūkumai, paaiškėjo, kad nuo balandžio 29 dienos įstaigoje apgyvendinti aštuoni žmonės, atvežti iš Jūrininkų ligoninės Palangos departamento.

„Tad veikla patalpose (Geležinkelio g. 27, Kretinga) vykdoma be leidimo-higienos paso, kurį privaloma gauti prieš pradedant veiklą. Be to, „Pajūrio senelių namai“ nepateikė licencijos globos ir sveikatos priežiūros veiklai“, – rašoma ministerijos pranešime.

NVSC specialistų teigimu, aptikti pažeidimai akivaizdžiai neatitinka būtinųjų saugos reikalavimų – darbuotojams nėra skirtos tinkamos asmeninės apsaugos priemonės, jie nėra pasitikrinę sveikatos ir neišklausę mokymų sveikatos klausimais.

Taip pat nėra tikrinama darbuotojų, įeinančių į „Pajūrio senelių namus“, kūno temperatūra, nevertinama jų sveikatos būklė.

Be to, administracija nepateikė dokumentų, patvirtinančių, kad vienam iš globotinių prieš atvykstant į „Pajūrio senelių namus“ buvo atliktas tyrimas koronaviruso infekcijos nustatymui.

Pasak pranešimo, NVSC Klaipėdos departamentas nedelsiant ėmėsi būtinųjų veiksmų šioje įstaigoje, skirtų koronaviruso infekcijos rizikos valdymui. Šiuo metu svarbiausias tikslas – kad paslaugos žmonėms būtų teikiamos saugiose patalpose, kuriose dirbtų sveikatą pasitikrinęs ir tinkamai apmokytas personalas.

Anksčiau skelbta apie Priekulėje rastus nelegalius slaugos namus, ten be leidimo slaugyti trys asmenys.

Pažeidimų dėl veiklos buvo nustatyta ir Klaipėdos hospise, kuriam tapus koronaviruso židiniu paaiškėjo, jog leidimą jis turėjo tik vienai palatai.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

Pilietis

Gal tu leidimu higienos pasu visai nereikia. Jeigu vykdoma tik periodine kontrole per metus karta ar pan. Kam tiek kontroliuojanciu istaigu. Negi savivaldybe nezino kas kur statosi, kas isduoda statybos leidima. Si epidemija pastate mus visus pries fakta - tiek kontrolieriuojanciu insttuciju, o kokia nauda valstybei.

Steigėjų verslas

Kodėl Jūrininkų ligoninė palaiko be leidimo įsteigtus globos namus ir siunčia ligotus senukus , nepatikrinus aplinkybių. Kodėl jie negalėjo likt Jūrininkų ligoninės Palangos departamente?Steigia bet kas, be elementarių sąlygų, nes svarbiausia- pelningas verslas.

KitaNuomone

Arba tie visi "leidimai" tik tuščias biurokratizmas, jei niekas jų neturi.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS