Senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ Klaipėdoje | kl.lt

SENELIŲ PARAMOS AKCIJA „MALTIEČIŲ SRIUBA“ KLAIPĖDOJE

  • 6

Maltiečių kasmetinė senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ šiemet jau 15-toji.

Klaipėdos maltiečiai globoja 60 skurdo, ligų, vienatvės kamuojamų senyvo amžiaus žmonių – rūpinasi jų maistu, higiena, būtiniausiomis buities reikmėmis.

„Skaičiuojama, kad Lietuvoje kas trečias vyresnis nei 65 metų amžiaus žmogus gyvena vienas. Vienišumo problema yra tapusi masiniu reiškiniu. O jei ligos ir skurdas prisideda. Maltiečiai tokį žmogų priima į savo šeimą. Turime nei daug nei mažai savo šeimoje – 2600 senolių per visą Lietuvą. Rūpinamės maistu, buitimi, o kartais tenka tiesiog jurginą po langu pasodinti… Akcijos „Maltiečių sriuba“ tikslas priminti apie pagalbos laukiančius senolius ir susitelkus visiems kartu jais pasirūpinti. Jie to nusipelnė“, – sako Maltos ordino pagalbos tarnybos Prezidentas Bronius Einars.

Bronius Einars / Organizatorių nuotr.

„Maltiečių sriubos“ akcija – tai priminimas apie vienišumą, skurdą ir ligas išgyvenančius senolius. Jie tikrieji mūsų šalies istorijos liudininkai, visa gyvenimą dirbę, šiandien gyvena ties skurdo riba. Senoliai kuklūs, dažniausiai patys neprašo, tad mes prašome už juos ir kviečiame prisidėti. Vienišam senam žmogui reikia šilto maisto, gero žodžio ir, kas pandemijos akivaizdoje svarbiausia, saugumo jausmo – žinojimo, kad sutartu laiku jis bus aplankytas. Jie to nusipelnė. Tą garantuoja maltiečiai“, – mintimis dalinosi Maltos ordino pagalbos tarnybos vakarų Lietuvos regiono vadovas Darius Einars.

Maltiečiai kasmet skelbia senolių paramos akciją ir stengiasi patys bei prašo kitų prisidėti prie šviesesnės pagyvenusių žmonių senatvės. Dauguma senolių skurdą kenčia tyliai ir visais būdais bando išgyventi patys. Bet vienišumas, nereikalingumo jausmas atima paskutines jėgas. Maltiečių dubenėlis sriubos – tai ne tik parama, tai saugumo jausmas, kad turėsi kieno prašyti pagalbos, kad ir kas nutiktų.

Darius Einars / Organizatorių nuotr.

Vieniši senoliai laukia ne tik dubenėlio sriubos, jiems reikia gero žodžio ir išklausymo. Jie jaučiasi saugesni, kai žino, kad sutartu laiku ateis maltietis.

Nepasiduokime koronaviruso panikai – kuri tik dar labiau didina vienatvę, uždarumą, skurdą. Nepavėluokime padėti!

Prisidėkite prie pagalbos seneliams ir Jūs, kad maltiečiai galėtų juos visus ateinančius metus lankyti, maitinti, globoti.

Ina Grubliauskienė / Organizatorių nuotr.

„Prie Klaipėdos miesto grupės darbų kviečiame prisidėti visas Klaipėdos miesto maitinimo įstaigas, kurie pasidėtų savo patalpose aukų dėžutę, bei savo facebook paskyrose viešintų informaciją, kviestų žmones aukoti. Taip pat kviečiame visas įmones, bendroves, klubus, bendruomenes, organizuoti savo kolektyvuose gerumo akcijas ir pasidalinti savo gerumu su stokojančiais senoliais. Karantino akivaizdoje mes visi dar labiau suprantame, ką reiškia socialinė izoliacija. Tik visi kartu mes esam stiprūs, o duodanti ranka tuščia nebūna“, – kalbėjo akcijos Maltiečių sriuba Klaipėdoje globėja Inga Grubliauskienė.

Norintys tapti akcijos partneriais ir bičiuliais kviečiami registruotis el. paštu darius.einars@maltieciai.lt.

Aukoti galite pervesdami aukas į sąskaitą: LT224010051001901200 Gavėjas: Maltos ordino pagalbos tarnyba Daugiau informacijos ir galimybių paaukoti rasite maltieciusriuba.lt.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

AK

Kartą per metus pasriubauja pakazuchai, ir ištempia iki sekančių net metų.

Parodomoji akcija

Ar ir vėl senolis neras tas vienkartines" sriubas" dalins?

Gal maltiečiai

apmokėtų senukams saskaitas kad anstoliams atėmus butus į ubagynus nereikėtų išvežt?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS