Startuoja mažoji renovacija: priimamos paraiškos šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui | kl.lt

STARTUOJA MAŽOJI RENOVACIJA: PRIIMAMOS PARAIŠKOS ŠILDYMO IR KARŠTO VANDENS SISTEMŲ MODERNIZAVIMUI

  • 3

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. balandžio 23 d. priimamos paraiškos daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui bei įrenginių, skirtų karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos išteklių, diegimui.

Pagal šį naują kvietimą planuojantiems įsidiegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. parama Klimato kaitos programos lėšomis – kompensacinių išmokų forma.

Paraiškas mažajai renovacijai gali teikti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai, šilumą tiekiančios įmonės, taip pat kiti asmenys, įgalioti daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų.

„Kvietimas teikti paraiškas mažajai renovacijai naudingas tiems, kurie galbūt dar nesiryžta įgyvendinti kompleksinės renovacijos priemonių, tačiau nėra patenkinti oro temperatūra bute šaltuoju metų laiku, jaučia poreikį atnaujinti savo daugiabutį ir turėti geresnes gyvenimo sąlygas“, – sakė BETA direktorius Valius Serbenta.

Jis pažymėjo, kad vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomi prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis – trys veiksniai, dėl kurių gali gerokai išaugti gyventojų šildymo sąskaitos. Deja, apie 14 proc. daugiabučių Lietuvoje vis dar naudojasi sovietinio tipo elevatoriniais šilumos punktais, o tai gali lemti 7–15 proc. didesnius mokėjimus už šildymą.

Gyventojai, siekiantys gauti paramą, privalo pasikeisti elevatorinius šilumos punktus į naujus automatizuotus šilumos punktus ar atnaujinti senus susidėvėjusius šilumos punktus, kurie automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje. Parama bus skiriama tokioms priemonėms kaip radiatorių keitimas, termostatinių ventilių įrengimas, vamzdynų keitimas, individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemos įrengimas, išmaniosios apskaitos, įgalinančios vienalaikį rodmenų nuskaitymą iš daliklių ir karšto vandens skaitiklių butuose, diegimas ir kt.

Į paramą gali pretenduoti ir tie daugiabučiai namai, kuriuose šilumos punktas yra pakeistas ir jau įrengta nepriklausoma šilumos tiekimo sistema.

Planuojantiems diegti įrenginius, skirtus karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos išteklių, parama numatoma saulės plokštelinių ar vakuuminių kolektorių, boilerių ir akumuliacinių talpų įrengimui, mažo galingumo šilumos siurblių karštam vandeniui ruošti įrengimui, saulės fotovoltinės elektrinės įrengimui (elektros energijos poreikiams, atsiradusiems dėl karšto vandens ruošimo) ir kt.

Paraiškos teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose) iki 2022 m. vasario 1 d. arba iki tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta 800 tūkst. eurų suma.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Jonas

Reikia palaukti su renovacijom ,kainos didelės ir nereikia skubėti. Renovacijos laikinis ,reikia namus blokinius apmūrinti o ne nesąmonėm užsiiminėti. Pirmi namai renovuoti jau pradeda byrėti ,kaip jie atrodo ar matė kas nors. Idiotai ,namas tai ne degtukų dėžutė ,apklijavus nebus ilgai grazus ir šiltas.

TAIGI

TOKIA RENOVACIJA TURĖTŲ BŪTI PRIVALOMA VISIEMS.IR NEREIKĖTŲ JOKIŲ GYVENTOJŲ SUTIKIMO

Anonimas

REKLAMA !!! DDDDD

SUSIJUSIOS NAUJIENOS