Nori būti nepriklausomi
Darbo suderinimas su studijomis – tai kasdienybė jaunuoliams, kuriantiems pirmąjį savarankiško gyvenimo etapą uostamiestyje.
Tai reikalauja daug energijos ir atsakomybės, bet studentai įtempto krūvio nebijo ir teigia, kad darbas jiems padeda greičiau bręsti ir pasiruošti ateičiai.
„Norėjau būti nepriklausomas nuo tėvų, tad darbas buvo būtinas sprendimas – uždarbio pakanka maistui, nuomai už gyvenamąjį būstą ir dar lieka pramogoms“, – neslėpė Klaipėdos valstybinės kolegijos studentas Lukas.
Taiko lankstų grafiką
Populiariausias darbas studentams yra toks, kai darbdavys siūlo lankstų grafiką ir galimybę prisitaikyti prie paskaitų tvarkaraščio.
Mėgstamiausia yra aptarnavimo sritis – kavinės, barai ar greito maisto restoranai.
Čia galima dirbti vakarais, po paskaitų ir savaitgaliais, o darbo tempas tinka jaunam ir energingam studentui.
Taip pat studentai renkasi darbą maisto prekių parduotuvėse ir prekybos centruose – dirba kasininkais, pardavėjais, konsultantais ar sandėlio darbuotojais.
Išlieka paklausūs ir įvairūs nuotoliniai darbai, kai kurie studentai dirba laisvai samdomais darbuotojais – rašo tekstus, administruoja socialinius tinklus ar net programuoja. Ši sfera ypač aktuali informatikos ar kūrybinių specialybių studentams.
Jaunuoliai vengia darbo, kur grafikas nelankstus arba kur atlygis per menkas. Retas nori dirbti naktimis ar fiziškai per sunkų darbą.
„Vengiu darbų, kuriuos reikia dirbti naktimis, nes po paskaitų tiesiog nebėra tiek daug energijos“, – teigė Klaipėdos universiteto studentė Austėja.
Tiems, kas atranda supratingus darbdavius, derinti darbą su mokslais tikrai įmanoma.
Vertinga gyvenimo patirtis
Atlygis studentams Klaipėdoje aptarnavimo sferoje svyruoja nuo 5 iki 7 eurų į rankas už valandą.
Alga, dirbant sandėliuose ar sunkesnį fizinį darbą, – iki 9 eurų už valandą.
Nuotoliniai arba specializuoti darbai visada yra vertinami brangiau – nuo 10 iki 15 eurų už valandą, tačiau tokių vietų rasti sudėtinga, kadangi dirbti pagal specialybę studentui, neturinčiam pakankamai praktikos, yra per sunku.
Dauguma studentų į darbą žiūri ne tik kaip į būtinybę, bet ir kaip į vertingą gyvenimo patirtį, kadangi dirbdami išmoksta planuoti laiką, komunikuoti, prisitaikyti ir būti atsakingi.
Mieste pakanka nebrangių būsto nuomos variantų, bendrabučių studentams, taip pat netrūksta viešojo transporto, o darbo rinka – atvira kiekvienam.
Naujausi komentarai