Tarnyboje žuvusiems Klaipėdos ir Plungės pareigūnams – atminimo lentos | kl.lt

TARNYBOJE ŽUVUSIEMS KLAIPĖDOS IR PLUNGĖS PAREIGŪNAMS – ATMINIMO LENTOS

  • 1

Atminimo lentos ant Klaipėdos ir Plungės policijos komisariatų sienų įamžins tarnyboje žuvusių pareigūnų atminimą.

Įamžinant žuvusių vykdant tarnybines pareigas pareigūnų atminimą, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos užsakymu buvo pagaminta 17 vienodų atminimo lentų, skirtų pritvirtinti prie policijos komisariato, kuriame tarnavo žuvę pareigūnai, pastato sienos.

Atminimo lentose įamžinti 25 pareigūnų, kritusių nuo nusikaltėlių rankos ginant žmones ne tik po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, bet ir XX a. aštuntajame bei devintajame dešimtmetyje, vardai ir pavardės. Nežiūrint į laikmečių peripetijas, žuvusieji, savos gyvybės kaina gelbėjo Lietuvos žmonių gyvybes, sveikatą ir turtą.

Klaipėdos apskrityje per minimą laikotarpį yra žuvę trys pareigūnai – Vytautas Mačiulaitis ir Zigmas Renkė, tarnavę uostamiestyje, ir Jonas Dačkauskas, tarnavęs Plungės rajono komisariate.

1930 m. gimęs Vytautas Mačiulaitis, per 24 metų tarnybos laikotarpį dirbo skirtingose pareigose ir miestuose – Mažeikiuose, Šakiuose, Pasvalyje, Alytuje. 1967 m. persikėlė dirbti į Klaipėdą, miesto Vidaus reikalų valdybos budinčiu operatyviniu inspektoriumi. 1973 m. spalio 14 d., Žvejų gatvėje, per eilinį V. Mačiulaičio budėjimą, apie 23.00 val., nežinomas asmuo pradėjo šaudyti į budėtojų dalies langus. Tik atsitiktinumo dėka ten buvę pareigūnai nenukentėjo. V. Mačiulaitis reagavo žaibiškai – išbėgęs į gatvę pastebėjo tolstantį įtartiną vyrą, pareikalavo sustoti, tačiau nepažįstamasis šovė į pareigūną. Padėti atskubėjęs kolega bandė sulaikyti nusikaltėlį, su juo grūmėsi, bet ir jis buvo sužalotas net 5 šūviais. Mirtinai sužeistas V. Mačiulaitis dar šovė į nusikaltėlį, tačiau jis pareigūną nušovė ir pasišalino.

1950 m. gimęs Zigmas Renkė, tarnybą pradėjo 1971 m. Klaipėdoje. 1994 m. pradėjo dirbti Apsaugos policijos skyriuje prie Klaipėdos miesto vyriausiojo policijos komisariato. 1995 m. kovo 23 d. policininkas Z. Renkė budėjo uostamiesčio juvelyrinių dirbinių parduotuvėje. Ją užpuolus plėšikams, pareigūnas gynė žmones ir vertybes, per susišaudymą jis buvo sužeistas septyniomis kulkomis. Zigmo Renkės gyvybė ligoninėje užgeso po poros dienų.

1950 m. gimęs Jonas Dačkauskas, tarnybą pradėjo 1971 m. Akmenės rajono vidaus reikalų skyriuje. Nuo 1991 m. dirbo Plungės rajono policijos komisariate. 1995 m. spalio 3 d., sulaikant pavojingus nusikaltėlius Mažeikių rajone, Sugaudžių kaime, buvo sunkiai sužeistas. Pareigūno gyvybė užgeso po poros savaičių Plungės ligoninėje.

Tarnyboje žuvusių šalies pareigūnų atminimas įamžintas bendradarbiaujant su socialiniais partneriais – Lietuvos policijos veteranų ir Lietuvos kriminalinės policijos veteranų asociacijomis.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Tikrai reikalinga.

Nors niekas negali kompensuoti tokių praradimų ar ištarti nusipelniusiems ,,Ačiū" taip kad jie išgirstų...Vertinkite, mylėkite tikrus žmones, nešykštėkite jiems gerų žodžių, stenkitės iš jų imti pavyzdį...kol dar galima. O šiems drąsuoliams Amžinoji Šviesa tešviečia.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS