Uostamiesčio gyventoja – pasipiktinusi: slenka savaitės be karšto vandens | kl.lt

UOSTAMIESČIO GYVENTOJA – PASIPIKTINUSI: SLENKA SAVAITĖS BE KARŠTO VANDENS

Uostamiesčio gyventoja piktinasi, kad dėl ilgai užtrukusios šilumos tinklų rekonstrukcijos nėra karšto vandens. Tačiau šilumininkai aiškina, kad tokio pobūdžio darbų pagreitinti negali.

Pasak klaipėdietės, trečią savaitę nuo antradienio iki penktadienio Laukininkų gatvėje netiekiamas karštas vanduo.

Moteris sakėsi nesuprantanti, kodėl taip ilgai vyksta darbai ir kodėl jie nebuvo atliekami vasarą.

Bendrovės "Klaipėdos energija" atstovas Arūnas Liubinavičius teigė, kad Laukininkų gatvėje yra kvartalinė trasa su senu ir sudėtingu mazgu, kurio neįmanoma sutvarkyti per porą dienų.

"Tai technologiškai sudėtingas procesas, dėl to ne visur pavyksta iš karto viską padaryti. Kai yra tvarkomos kvartalinės trasos, iš pagrindinės trasos į kvartalą, į atskirus namus, tėra tik viena atšaka. Todėl neįmanoma atjungti pavienių namų, o tenka atjungti visus kompleksus, kol trasa bus sutvarkyta", – tikino A.Liubinavičius.

Anot jo, kiekvienai rekonstrukcijai reikia gauti leidimą. Leidimų gavimas, darbų ir technikos susiplanavimas pareikalauja nemažai laiko. Todėl įmonė negali savavališkai nuspręsti, kada pradėti darbus.

Įmonės atstovas teigė suprantantis, kad žmonėms kyla nepatogumų, tačiau tikino, kad viskas daroma dėl pačių gyventojų gerovės.

"Klaipėdoje yra apie 220 kilometrų vamzdynų, iš jų yra pakeista apie 130 kilometrų. Likusi vamzdynų dalis yra sovietinio tipo su prasta izoliacija. Tai reiškia, kad šiluma sklinda iš trasų ir už tuos nuostolius susimoka ne kas kitas, o pats vartotojas", – tvirtino A.Liubinavičius.

Jo teigimu, kuo greičiau bus pakeistos ir atnaujintos trasos, tuo greičiau vartotojams teks mažiau mokėti už šilumą.

Įmonės atstovas teigė, kad dėl greitai galinčio prasidėti šildymo sezono planuojama darbus pabaigti jau netrukus. Tačiau tose vietose, kur tiesiamos naujos trasos ir prijungiami nauji objektai, darbai vyks, kol leis orai.

Laukininkų, Vyturio ir Kalnupės gatvėse darbai turėjo būti baigti iki šio ketvirtadienio 18 val.

Šiemet mieste jau pakeista apie 10 kilometrų šilumos trasų.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Bet taip ir negavome atsakymo,

kodėl tokių darbų negalima atlikti vasarą.

taupo

tai nejungia silumos. Nakti salta, temperatura apie nuli, o diena 10-11 laipsniu. Jau pries savaite turejo ijungti siluma

Nereikia knist proto

prie senų sovietiniai laikais naudotų šiluminių vamzdžių tiek prie 3 metus pakeistų šiluminių vamzdžių virš jų esantis viršutinis dirvožemio sluoksnis būna be sniego ( jis greičiausiai nutirpsta) ar net besniegės žiemos metu beveik žaliuoja žolė :)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS