Bandė iš svetimos sąskaitos nugvelbti 220 eurų – gavo 4 tūkst. eurų baudą | kl.lt

BANDĖ IŠ SVETIMOS SĄSKAITOS NUGVELBTI 220 EURŲ – GAVO 4 TŪKST. EURŲ BAUDĄ

  • 2

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje R. M. pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo elektroninės mokėjimo priemonės duomenimis, duomenų panaudojimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos ir pasikėsinimo sukčiauti.

Klaipėdos apylinkės teismas informuoja, kad byloje nustatyta, jog R. M. neteisėtai įgijo elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, jais du kartus pasinaudojęs prisijungė prie banko sistemos ir bandė savo naudai įgyti 220 eurų. Tačiau vyras šių operacijų nebaigė, kadangi bankas jas atmetė.

R. M. kaltu prisipažino ir parodė, kad taip pasielgė dėl finansinių problemų. Kiek anksčiau jis padėjo nukentėjusiajai atidaryti banko sąskaitą, kadangi prisijungimo duomenys buvo lengvai įsimenami, prireikus pinigų, juos atsiminė ir panaudojo.

Teismas, išnagrinėjęs ir įvertinęs byloje esančius įrodymus, padarė išvadą, kad R. M., siekdamas turtinės naudos, padarė keturias tyčines nusikalstamas veikas. Skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad vyras anksčiau teistas vieną kartą, taip pat ir už nusikalstamas veikas nuosavybei, o naujas nusikalstamas veikas padarė neišnykus teistumui. Kadangi jis prisipažino, davė parodymus, atitinkančius esmines įvykių aplinkybes, kritiškai vertino savo elgesį, dėl jo gailėjosi, teismas šias aplinkybes pripažino jo atsakomybę lengvinančiomis ir bausmę sumažino vienu trečdaliu.

Teismas, subendrinęs bausmes, R. M. skyrė 4 tūkst. eurų baudą.

Nuosprendis per 20 dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Varžybos

Kas didesnis lochas?

Deja, bet

dažnai žmonės nukenčia nuo pačių artimiausių ir/arba pažįstamų žmonių.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS