Bandymų papirkti policijos pareigūnus Klaipėdos apskrityje nuosekliai mažėja | kl.lt

BANDYMŲ PAPIRKTI POLICIJOS PAREIGŪNUS KLAIPĖDOS APSKRITYJE NUOSEKLIAI MAŽĖJA

  • 4

Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai pastebi, kad bandymų papirkti pareigūnus nuosekliai kasmet mažėja. Klaipėdos apskrityje per pastaruosius penkerius metus dėl kyšininkavimo nebuvo pradėtas nė vienas ikiteisminis tyrimas. Dėl papirkimo 2017 m. buvo pradėti 23, 2018 m. – 10, 2019 m. – 6, o 2020 ir 2021 m.– tik po 3 ikiteisminius tyrimus. Tuo metu dar 2014 m. bandymų papirkti policijos pareigūnus būdavo fiksuojama net apie 100 per metus.

Statistika rodo, kad kyšius siūlyti dažniau linkę vyrai, siekiantys išvengti atsakomybės už įvairius KET pažeidimus – jiems, matyt, atrodo, jog vis dar galima „vyriškai susitarti“. Kyšius siūlantys asmenys neretai būna neblaivūs, galbūt ir tai sumažina jų suvokimą, kokia atsakomybė gresia už kyšio siūlymą.

Per pirmuosius keturis šių metų mėnesius nė vienas taisykles pažeidęs vairuotojas nebandė „išsisukti“ pasiūlydamas kyšį pareigūnui. Tiesa – vienas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo Klaipėdos apskrityje pradėtas – neteisėtą atlygį asmuo siūlė už įrašo dėl vakcinacijos nuo COVID-19 suklastojimą.

Policijos pareigūnai ragina visų pirma nepažeidinėti įstatymuose numatytų reikalavimų ir taisyklių, o prasižengus – nebandyti išvengti atsakomybės. Už bandymą papirkti valstybės tarnautoją ar jam prilyginamą asmenį, pilietis gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu nuo ketverių iki septynerių metų.

Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai žmonių nepakantumą korupcijai skatina nuolat – kartu su socialiniais partneriais rengia įvairias prevencines antikorupcines priemones, tokias kaip „Švarus vairuotojas“ ar „Kyšis išpurvina“. Daug dėmesio skiriama bendravimui su moksleiviais ir jaunosios kartos nepakantumo korupcijai ugdymui.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

a ko jus stebites

skursta ....tauta.... skursta... tos jusu sugalvotos prievoles ir privalomi mokesciai paskutini danti isklibint baigia..a cia dar menta kazkoki kaip naslaiti maitint....a ne per daug garbes ....valstybes savininkai savo patarnautojais rupintis pati turi....

Mentai

Sunys zmones zudo pareigunai tipo tazeriai lazeriai ir dar visokios nesamones zmogau yra baisu sunis reikia dauzyti pagauna viena soka penki ir daugiau ereliai mentai jabani

Lauris

Koke policija ten stribai jobani
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS