Gruodžio 30-osios ankstų rytą, po 6 val., policininkai skubėjo į Herkaus Manto gatvę, pranešėjas teigė, kad į privačią valdą braunasi kažkokie žmonės.
Pareigūnai išsiaiškino, kad keli benamiai buvo įsitaisę kavinės terasoje, o šios maitinimo įstaigos savininkas bandė juos iš ten išvyti.
70-metis vyras ragino išeiti jam priklausančioje valdoje įsitaisiusius benamius, rankose turėdamas teisėtai laikomą lygiavamzdį šautuvą „Fusil Robust Brevete 9“.
Benamiai labai greitai išėjo, o pareigūnams užkliuvo vyro rankoje laikomas ginklas. Jie konstatavo, kad ginklo lizde buvo šovinys.
Policininkai paėmė ginklą ir keturis šovinius bei ėmėsi aiškintis, ar jo šeimininkas elgėsi teisėtai.
Tada buvo renkama medžiaga dėl viešosios tvarkos pažeidimo, svarstyta, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.
Po dešimties darbo dienų, sausio 9-ąją, policijos tyrėjai nusprendė atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Kaip ir bet kokį pareigūnų sprendimą, šį turėjo peržiūrėti prokurorė.
Sausio 14-ąją prokurorė savo nutarimu panaikino policininkų sprendimą, kuriuo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą. Ji argumentavo, kad sprendimas priimtas netinkamai įvertinus visą įvykio situaciją. Mat nebuvo įvertinti asmenų, patekusių į privačią valdą, veiksmai, nors būtent šios aplinkybės ir lėmė pareiškėjo reakciją.
Policininkai turėjo naujai įvertinti visas aplinkybes ir iš naujo nuspręsti, bausti ar ne ir už ką skirti bausmę savo valdą gynusiam vyrui.
Praėjo dar pusantros savaitės ir policininkai nusprendė atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, nes nebuvo nustatyta jokios klaipėdiečio nusikalstamos veikos požymių. Bet tai dar ne pabaiga.
Pareigūnai dabar imsis spręsti, ar benamius iš terasos varęs pagyvenęs vyras turėtų būti baudžiamas administracine tvarka dėl ginklų ir šaudmenų saugojimo, laikymo, nešiojimo tvarkos ir dėl viešosios rimties trikdymo nenustatytų asmenų atžvilgiu.
Tai reiškia, kad vyras, paprašęs policijos pagalbos ir laikęs rankoje teisėtai įgytą ginklą, turės dar palaukti. Paprastai tokiais atvejais sakoma: „Nei pakartas, nei nuleistas“.
(be temos)
(be temos)
(be temos)